RZESZÓW. Coraz bliżej do budowy aquaparku w mieście

2021-11-26 14:57

O krok bliżej do budowy aquaparku w Rzeszowie. Zakończyły się już konsultacje rynkowe, które były pierwszym etapem prowadzącym do budowy. W tych wzięło udział 13 firm. Urzędnicy rozmawiali z przedsiębiorcami o najnowszych rozwiązaniach, a także o miejscu, w którym taka atrakcja wodna mogłaby powstać.

- Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach. To jakość życia, to tereny zielone ale także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób jak najbardziej poważny i zdeterminowany – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Konsultacje miały na celu zebranie wiedzy na temat realizacji inwestycji.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy w historii Architekt Rzeszowa. Jakie będą jego obowiązki?

13 firm brało udział w konsultacjach

Firmy wykonawcze mogły przekazać informacje dotyczące najnowszych tendencji i rozwiązań stosowanych przy tego typu przedsięwzięciach, z zakresu zastosowania np. odnawialnych źródeł energii. Biura projektowe mogły podzielić się wiedzą na temat lokalizacji a instytucje finansowe o możliwościach, sposobach i formach finansowania przedsięwzięcia.

- W konsultacjach wzięło udział 13 firm. W tej chwili informacje, które uzyskaliśmy są przez nas analizowane. Jeszcze w tym roku chcemy podjąć decyzję, gdzie aquapark będzie mógł być zlokalizowany, w jakiej technologii będzie wybudowany i co do sposobu finansowania. To zadanie chcielibyśmy realizować w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego – mówi Dariusz Urbanik, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Kolejny etap to konsultacje z firmami, ale już w oparciu o konkretne rozwiązania. Co więcej, w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa zarezerwowano 3,5 mln złotych na dokumentację projektową aquaparku.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE