Aquapark w Rzeszowie. Ruszyły konsultacje rynkowe

i

Autor: mrkt /Pixabay.com Aquapark w Rzeszowie. Ruszyły konsultacje rynkowe / zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW. Coraz bliżej do budowy aquaparku w mieście

2021-11-26 14:57

O krok bliżej do budowy aquaparku w Rzeszowie. Zakończyły się już konsultacje rynkowe, które były pierwszym etapem prowadzącym do budowy. W tych wzięło udział 13 firm. Urzędnicy rozmawiali z przedsiębiorcami o najnowszych rozwiązaniach, a także o miejscu, w którym taka atrakcja wodna mogłaby powstać.

- Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach. To jakość życia, to tereny zielone ale także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób jak najbardziej poważny i zdeterminowany – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Konsultacje miały na celu zebranie wiedzy na temat realizacji inwestycji.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy w historii Architekt Rzeszowa. Jakie będą jego obowiązki?

13 firm brało udział w konsultacjach

Firmy wykonawcze mogły przekazać informacje dotyczące najnowszych tendencji i rozwiązań stosowanych przy tego typu przedsięwzięciach, z zakresu zastosowania np. odnawialnych źródeł energii. Biura projektowe mogły podzielić się wiedzą na temat lokalizacji a instytucje finansowe o możliwościach, sposobach i formach finansowania przedsięwzięcia.

- W konsultacjach wzięło udział 13 firm. W tej chwili informacje, które uzyskaliśmy są przez nas analizowane. Jeszcze w tym roku chcemy podjąć decyzję, gdzie aquapark będzie mógł być zlokalizowany, w jakiej technologii będzie wybudowany i co do sposobu finansowania. To zadanie chcielibyśmy realizować w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego – mówi Dariusz Urbanik, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Kolejny etap to konsultacje z firmami, ale już w oparciu o konkretne rozwiązania. Co więcej, w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa zarezerwowano 3,5 mln złotych na dokumentację projektową aquaparku.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko