RZESZÓW: Brzozy jednak do wycięcia! Z Parku Papieskiego zniknie 9 drzew!

2021-08-04 15:06
RZESZÓW: Brzozy do wycięcia. Z Parku Papieskiego zniknie 9 drzew!
Autor: Pixabay.com

Zarząd Zieleni Miejskiej zauważył, że z brzozami w Parku Papieskim w Rzeszowie dzieje się coś złego i próbował je ratować. Teraz jednak wystąpił z wnioskiem o usunięcie z terenu parku obumarłych drzew. Zgodnie z nową zasadą - w ich miejsce pojawią się nowe nasadzenia. Stare brzozy zastąpi 9 nowych.

Drzewa nie zostały wycięte od razu. Kiedy Zarząd Zieleni Miejskiej zauważył, że z brzozami dzieje się coś, próbował je ratować. Niestety, mimo podejmowanych działań, drzewa nie odrodziły się. Stąd też wniosek Zarządu o usunięcie z terenu parku obumarłych brzóz.

- Z ciężkim sercem, ale niestety trzeba te drzewa wyciąć. W przypadku jednak, gdy miasto wykonuje jakiekolwiek wycinki, tak, jak w przypadku Parku Papieskiego, który jest terenem miejskim, zawsze są przewidziane nasadzenia zastępcze. W tym przypadku, jest decyzja, by w parku zasadzić tyle samo brzóz, ile zostanie wyciętych. Wszystkie jednak muszą mieć obwód pnia nie mniejszy niż 12 cm - wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Miasto w miejsce wyciętych drzew sadzi nowe

Podobną taktykę, nowych nasadzeń, miasto zastosowało także w przypadku wycinki drzew przy I LO na ul. Towarnickiego. Rekompensatą za usunięcie 40 roślin ma być posadzenie na terenie szkoły i Rzeszowa ponad 250 nowych drzew.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE