RZESZÓW: 18-latek pobił i okradł dwóch mieszkańców. Działał publicznie i bez powodu

2021-11-24 12:23
RZESZÓW: 18-latek pobił i okradł dwóch mieszkańców. Działał publicznie i bez powodu
Autor: KMP Rzeszów

Policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W październiku, na przystanku, na Placu Wolności w Rzeszowie bez powodu zaatakował mężczyznę, następnie kopnął go w brzuch i ukradł przenośny głośnik. Kolejny atak miał miejsce w autobusie miejskim. Tam, również bez powodu kilkukrotnie uderzył pasażera, któremu ukradł telefon.

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 października, na Placu Wolności w Rzeszowie. Do oczekującego z grupą znajomych pokrzywdzonego, podszedł młody mężczyzna i bez powodu kopnął go w brzuch, a następnie ukradł należący do niego przenośny głośnik. Kilkanaście dni później do rozboju doszło w autobusie. Wówczas nieznany młody mężczyzna zaatakował jednego z pasażerów. Uderzył go kilkukrotnie w twarz, po czym zabrał mu telefon. Po kradzieży złapał pokrzywdzonego za kaptur i zadał mu trzy kolejne uderzenia kolanem w twarz.

CZYTAJ TAKŻE: Leżajsk: Tragiczny finał poszukiwań 81-letniego mężczyzny

W piątek policjanci zatrzymali 18-latka

W miniony piątek, policjanci wytypowali podejrzanego i go zatrzymali. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

- Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do winy. Ponieważ podejrzany działał publicznie i bez powodu, z rażącym naruszeniem prawa, prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju o charakterze chuligańskim. Zadecydował również o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru – informują rzeszowscy policjanci.

Śledztwo w sprawie ujawnienia ciał małżeństwa w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE