Ogródki na rzeszowskim Rynku już stoją. Co o tym myślą mieszkańcy Rzeszowa?

2021-05-11 15:12

Ogródki na rzeszowskim Rynku już stoją. Co o tym myślą mieszkańcy Rzeszowa? Dziś zapytaliśmy kilku przechodniów o to, czy otwarcie ogródków to dobry pomysł i czy się z tego cieszą. Porozmawialiśmy też z pracownikiem jednego z lokali przy Rynku – czy z tej strony również jest zadowolenie z otwarcia ogródków?

Ogródki na rzeszowskim Rynku już stoją, ale to dobrze, czy źle? Co o tym sądzą mieszkańcy Rzeszowa? Od wczoraj na płycie głównej powstają ogródki działkowe, a niektóre z nich są już gotowe i czekają na przyjęcie gości po długiej przerwie. Z pytaniem o to, czy otwarcie ogródków to dobry pomysł skierowaliśmy się również do jednego z restauratorów, który od najbliższej soboty przyjmie gośćmi. Jak usłyszeliśmy między innymi – zainteresowanie jest spore. Część mieszkańców dzwoni i rezerwuje miejsce już teraz w obawie przed tym, że może ich zabraknąć w sobotę!

Ogródki na rzeszowskim Rynku już stoją: "To był trudny czas"

Dziś nasza reporterka udała się z mikrofonem na rzeszowski Rynek. Czy otwarcie ogródków to dobry pomysł i czy odliczają wspólnie z resztą czas do ponownego otwarcia?

- Jasne, że odliczamy, wszyscy jesteśmy spragnieni otwarcia! Nie tylko my, ale i nasi goście – mówił pracownik jednego z lokali przy płycie głównej Rynku. Zainteresowanie jest duże, mieszkańcy Rzeszowa dzwonią i pytają o możliwość rezerwacji. - Codziennie mamy kilka, a nawet kilkanaście telefonów - mówił dalej.

To był trudny czas na pracowników i właścicieli lokali z branży gastronomicznej. Pandemia zmieniła też obraz gastronomii. Jak się okazało wielu z kelnerów, barmanów, kucharzy i innych po prostu przebranżowiło się, aby móc nadal zarabiać.

Tęskniliśmy za gośćmi, ale co jest znaczące goście dzwonili, zaglądali, pytali czy mogą usiąść, my musieliśmy odmawiać. Teraz zrewanżujemy się za ten czas.

CZYTAJ TAKŻE: Na Rynku trwa rozkładanie ogródków piwnych! Mają być otwarte od soboty [GALERIA ZDJĘĆ]

Ogródki na rzeszowskim Rynku już stoją. Co o tym myślą mieszkańcy Rzeszowa?

Co o otwarciu myślą mieszkańcy Rzeszowa? Czy nie mogą się doczekać soboty?

- Tak, nie możemy się doczekać

- Wszyscy na to czekają, my jako mieszkańcy, restauratorzy jako biznes

- Brakowało tego ruchu na Rynku, mogli już od tamtej soboty otworzyć ogródki

- Cieszę się, miejmy nadzieję, że wracamy do normalności

Mówili dzisiaj mieszkańcy Rzeszowa!

Maturzyści z Rzeszowa opowiadają o tym, co było na maturze z polskiego
Sonda
Lato w plenerze 2021 - wybierasz się w tym roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE