Na Rynku trwa rozkładanie ogródków piwnych! Mają być otwarte od soboty [GALERIA ZDJĘĆ]

2021-05-10 11:58

Na Rynku trwa rozkładanie ogródków piwnych. Luzowanie obostrzeń pozwoli na otwarcie ogródków piwnych na rzeszowskim Rynku już niebawem, a dokładnie w tę sobotę! Swoje parasolki i krzesła rozłoży tam 33 właścicieli lokali gastronomicznych. Bo przypomnijmy, przetarg na wydzierżawienie miejsca pod parasolki przeprowadzono jeszcze w marcu. Mimo to, restauratorzy do tej pory nie płacili za ogródki, bo tych fizycznie nie było. Wszyscy czekali na zielone światło od rządu i to pojawiło końcem kwietnia.

Na Rynku trwa rozkładanie ogródków piwnych! Swoje ogródki rozstawi 33 właścicieli lokali gastronomicznych. Wyglądem nie będą odbiegały od tych, które w Rynku widzieliśmy w ubiegłym roku - parasole w kolorze ecru, zielona wykładzina, meble i płotki z naturalnych materiałów i kwiaty zasadzone w donicach. Pomimo, że przetarg na wydzierżawienie miejsca na Rynku w Rzeszowie pod "ogródki piwne" został rozstrzygnięty w marcu, to miasto i tak nie pobierało za to opłat.

- Restauratorzy opłaty zaczną ponosić dopiero wtedy, kiedy fizycznie ogródki restauracyjne pojawią się na Rynku i zaczną działać. Już teraz wiemy, że nastąpi to 15 maja. Przypuszczam, że restauratorzy na ten dzień będą przygotowani  - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Przebudowa Stadionu Miejskiego w Rzeszowie na ostatniej prostej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE