Ofiara koronawirusa na Podkarpaciu: Szpital w Łańcucie pisze, dlaczego zmarł

2020-03-17 8:01
Ofiara koronawirusa na Podkarpaciu: Szpital w Łańcucie pisze, dlaczego zmarł
Autor: Pixabay

Łańcucki szpital zdecydował się na długi komunikat w sprawie pacjenta z koronawirusem, którego nie udało się uratować.

"To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące" - tak o czwartek ofierze koronawirusa w Polsce pisze Ministerstwo Zdrowia.

Więcej o pacjencje szpitali w Leżajsku i Łańcucie pisze łańcucki szpital zakaźny. Okazuje się, że u mężczyzny kilkukrotnie dochodziło do zatrzymania akcji serca:

"Z przykrością informujemy, że zmarł pacjent zarażony koronawirusem.

67 letni chory zakażony SARS-CoV2, od 10 marca leczony początkowo w Oddziale Chorób Wewnętrznych w Leżajsku, a następnie z powodu niewydolności oddechowej z koniecznością prowadzenia oddechu zastępczego w Oddziale Intensywnej Terapii tamtejszego Szpitala.

Pacjent po kilkukrotnym zatrzymaniu krążenia, wymagający farmakologicznego wsparcia układu krążenia, z niewydolnością nerek, zdyskwalifikowany z procedury pozaustrojowej wymiany gazów oddechowych ECMO.

W krótkim czasie po przyjęciu do tutejszego Oddziału zgon pacjenta w następstwie ponownego zatrzymania krążenia z brakiem skuteczności podjętych prób resuscytacji".

Bliskim mężczyzny składamy kondolencje.

ESKA Top 5 odc. 112
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE