Od dzisiaj utrudnienia na DK19. Remont trasy z Babicy do Zarzecza

2022-10-10 14:57

Ruch wahadłowy, ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania. To drogowa rzeczywistość na DK19 na odcinku z Babicy do Zarzecza. Odcinek z utrudnieniami ma ponad 4 kilometry i jest w fatalnym stanie. Drogowcy chcą położyć nowy asfalt, przebudować pobocza i chodniki, wyremontować zatoki autobusowe oraz wymalować nowe linie i pasy.

Roboty prowadzone są na odcinku DK19 Zarzecze – Babica, od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Tyczyna, do skrzyżowania z drogą powiatową w stronę Lubenii. Prace polegać będą na remoncie nawierzchni, poboczy i chodników na blisko dwukilometrowym odcinku.

– Szczegółowy zakres prac obejmie frezowanie nierówności nawierzchni i jej wyrównanie mieszanką mineralno-bitumiczną. Nowa nawierzchnia wykonana będzie z mieszanki mineralno–asfaltowej. Naprawione i uzupełnione zostaną też pobocza, naprawiona zostanie nawierzchnia na zatoce autobusowej – przekazał Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

76-letni kierowca potrącił motocyklistę

Będą utrudnienia na DK19

Na samym początku drogowcy wezmą się wzmocnienie podbudowy, a następnie wylewana będzie nowa warstwa asfaltu. W związku z prowadzonymi robotami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na remontowanym odcinku. W miejscu prowadzonych prac będą obowiązywały wahadła, ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania. Remont pochłonie około 2,5 mln zł i będzie trwał do połowy listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE