Nowe zasady parkowania na ul. Słowackiego w Rzeszowie. Ma być więcej miejsca dla pieszych

2022-09-27 12:07

Na ulicy Słowackiego w Rzeszowie zmieniły się zasady parkowania przy kamieniach naprzeciwko ratusza. Od dzisiaj samochody nie będą parkowały tam ukośnie, a równolegle do drogi. To ma poprawić sytuacje pieszych, którzy do tej pory musieli przeciskać się pomiędzy stojącymi autami, a ścianą kamienicy.

Na ul. Słowackiego w Rzeszowie, przy kamienicach naprzeciwko ratusza malowana jest strefa płatnego parkowania. Miejsca parkingowe zostały namalowane w nowy sposób. - Dotychczas na wysokości kamienic można było parkować ukośnie. To powodowało problemy dla pieszych, dla mam z wózkami, dla niepełnosprawnych, bo samochody dojeżdżały praktycznie do muru, nie zostawiając przepisowego miejsca na przejście – mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

- Dlatego zapadła decyzja o tym, ażeby wprowadzić tam parkowanie wzdłuż ulicy Słowackiego, równolegle do drogi, dzięki czemu przestrzeń dla pieszych zostanie zachowania – dodaje.

Rzeszowianie zagrali i zaśpiewali "Kiedy byłem małym chłopcem" przy pomniku Tadeusza Nalepy

Nowe zasady parkowania na ul. Słowackiego. Parklety spełniły swoją rolę

Jak słyszymy w ratuszu, parklet ustawiony przy ulicy Słowackiego w Rzeszowie kilka miesięcy temu spełnił swoją rolę.

- Część mieszkańców podchodziła do tego sceptycznie, jak do wielu nowości, ale okazuje się, że parklet spełnia swoją rolę. Często odpoczywają tam rzeszowianie, ale dzięki temu została zachowana przestrzeń dla pieszych. Teraz trwa ciąg dalszy działań mających na celu przywrócenie pieszym ich praw właśnie na tym odcinku ulicy – ocenia Artur Gernand.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE