Nieznana awaria systemu kontroli lotów. Są ograniczenia w ruchu lotniczym

i

Autor: Fot. Pixabay.com zdjęcie ilustrujące

Wydarzenia

Nieznana awaria systemu kontroli lotów. Są ograniczenia w ruchu lotniczym

2023-08-28 14:36

W poniedziałek ruch lotniczy nad Wielką Brytanią został sparaliżowany. - Ruch lotniczy został ograniczony z powodu bliżej niesprecyzowanego problemu technicznego - przekazało krajowe centrum kontroli lotów NATS.

Nieznana awaria systemu kontroli lotów

"Obecnie doświadczamy problemu technicznego i zastosowaliśmy ograniczenia w przepływie ruchu, aby zachować bezpieczeństwo. Inżynierowie pracują nad znalezieniem i usunięciem usterki. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować" - napisano w oświadczeniu NATS. Nie podano żadnych informacji, co mogło spowodować awarię ani jak długo może potrwać jej usuwanie.

CZYTAJ TAKŻE: Dramat tysięcy turystów na Majorce. Nie mogą wrócić do domów

„Awarii systemów komputerowych w całej sieci kontroli ruchu”

Wcześniej szkocka regionalna linia lotnicza Loganair przekazała na platformie X (dawniej znanej jako Twitter), że doszło do awarii systemów komputerowych w całej sieci kontroli ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii.

Dziś rano doszło do awarii systemów komputerowych kontroli ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii. Chociaż mamy nadzieję, że będziemy w stanie obsługiwać większość lotów wewnątrz Szkocji w oparciu o lokalną koordynację i przy minimalnych zakłóceniach, loty z północy na południe i loty międzynarodowe mogą być opóźnione - poinformowała linia Loganair.

Brytyjskie media podają, że pasażerowie niektórych lotów do Wielkiej Brytanii zostali poinformowani, że sieć kontroli ruchu lotniczego nie działa, a ich loty będą opóźnione.

ZOBACZ: Kierowco, wiesz jak zachować się podczas burzy? Oto 10 rad

Tramwajarze znów zamknęli Rondo Żaba. Duże utrudnienia dla pasażerów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE