Nie dała się oszukać naciągaczom. Seniorka z Rzeszowa dała przykład innym!

2021-10-06 14:59
Nie dała się oszukać naciągaczom. Seniorka z Rzeszowa dała przykład innym
Autor: pixabay.com Nie dała się oszukać naciągaczom. Seniorka z Rzeszowa dała przykład innym

84-letnia mieszkanka Rzeszowa dała przykład innym seniorom i zdemaskowała oszustów, którzy podawali się za policjantów i próbowali okraść ją z oszczędności. Przezorna starsza pani nie dała się nabrać i w międzyczasie zadzwoniła na policję. Niestety, ale dla dwojga innych seniorów z Rzeszowa kontakt z oszustami zakończył się wyłudzeniem pieniędzy.

Do seniorki zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jej pieniądze w banku są zagrożone i, że powinna je jak najszybciej przelać na podane przez niego konto. Mężczyzna spytał też, czy ma w domu gotówkę i kazał zamówić dla siebie taksówkę i czekać na kolejny telefon.

– Gdy oczekiwanie przedłużało się, 84-letnia mieszkanka Rzeszowa skontaktowała się z komendą Policji. Gdy oszust zadzwonił ponownie, kobieta powiedziała, że przekazuje słuchawkę policjantom. W tym momencie mężczyzna rozłączył się – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

CZYTAJ TAKŻE: Masz bilet na mecz Polska-Niemcy? Masz też darmową komunikację miejską

To kolejna próba wyłudzenia pieniędzy od starszej osoby

Niestety coraz częściej słyszy się o seniorach, którzy w wyniku zbyt dużej ufności dla nieznajomych, stracili wszystkie swoje oszczędności. Dla dwojga innych seniorów z Rzeszowa kontakt z oszustami zakończył się wyłudzeniem pieniędzy. 84-latek uwierzył kobiecie podszywającej się pod jego wnuczkę, która miała spowodować wypadek. Chcąc pomóc „zrozpaczonej” krewnej, przekazał posiadane w domu pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który miał być jej adwokatem.

Inna oszukana kobieta uwierzyła, że dzwoniący do niej oszuści są policjantami i współpracując z nimi, ochroni swoje oszczędności. 82-latka przez balkon wyrzuciła pieniądze czekającemu na nie mężczyźnie. Przypominamy, żeby nie oddawać żadnych pieniędzy nieznajomym, nawet jeśli mają na sobie mundur.

Szpicbródka: NAJWIĘKSZY WŁAMYWACZ II RP. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE