Termomodernizacja i przebudowa ulicy Warszawskiej. Na to Rzeszów wyda pieniądze z „Polskiego Ładu”

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Na co Rzeszów wyda pieniądze z „Polskiego Ładu”?

2021-10-26 13:31

Na co Rzeszów wyda pieniądze z „Polskiego Ładu”? Docieplonych ma zostać kilka przedszkoli, budynek internatu Zespołu Szkół Gospodarczych oraz hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 16. Warszawska zaś, na odcinku od ul. Myśliwskiej do granic miasta ma zyskać dwa nowe pasy ruchu. Co jeszcze uda się zrobić za pieniądze za 35 milionów?

Środki, które otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych skierujemy na dwa ważne obszary. Pierwszy to drogi, drugi to nowa gospodarka energetyczna. Rzeszów cały czas się dynamicznie rozwija, więc każde zewnętrzne pieniądze na inwestycje są dla nas istotne – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Planowany lifting ul. Warszawskiej objąć ma swoim zasięgiem odcinek o długości około 900 m, na trasie od ul. Myśliwskiej do granic miasta.

- Ten odcinek ma zostać poszerzony do czterech pasów ruchu. Wybudowane zostaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa, przebudowane i wybudowane zostaną instalacje podziemne, przebudowane będzie także skrzyżowanie Warszawskiej z Myśliwską, gdzie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Miasto wystąpiło już o wydanie decyzji ZRID na to zadanie - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystkich Świętych 2021 Rzeszów: Autobusem na cmentarz. ZTM uruchomi specjalne linie!

Na co jeszcze wydamy 35 milionów złotych?

Decyzja wydana ma zostać do końca roku, w przyszłym zaś urzędnicy planują ogłoszenie postępowania, które wyłonić ma wykonawcę prac. Firma, która wygra przetarg będzie miała około 14 miesięcy na zrealizowanie zleconego przez miasto zadania.

Część pieniędzy z „Polskiego Ładu” przeznaczona ma zostać także na docieplenie kilku placówek szkolnych i przyszkolnych - chodzi tu przedszkola publiczne nr 11, 17, 23 i 36, budynek internatu Zespołu Szkół Gospodarczych oraz halę sportową Szkoły Podstawowej nr 16.

Trwa remont parkingu przy rzeszowskim Ratuszu

Nazwiesz mieszkańców tych miejscowości? Tylko nieliczni potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Pytanie 1 z 11
Mieszkańca miejscowości Bardo nazwiemy:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE