Mroźne noce w Polsce, nawet do -4 stopni. Gdzie wystąpią przymrozki?

i

Autor: Pixabay/wxcharts.com

Mroźne noce w Polsce, nawet do -4 stopni. Gdzie wystąpią przymrozki?

2022-09-23 10:06

Najbliższe noce będą mroźne. W wielu regionach Polski mogą wystąpić przymrozki. Spodziewane temperatury jakie będzie można zaobserwować w najbliższym czasie to od -4 do -1 stopnia. Gdzie dokładnie noce będą najzimniejsze z ryzykiem przymrozków?

W czasie wrześniowego ochłodzenia pojawiły się przymrozki. W różnych regionach Polski nocą temperatura spadła poniżej zera. Jednak to nie koniec mroźnych nocy, bo te czasie najbliższego weekendu będą jeszcze występować w kilku częściach Polski. - Nad zachodnią Polską pojawił się obszar wyżowy, a tym samym będziemy mieć rejony z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura miejscami spadnie do -4/-1 st. C – informują eksperci z portalu dobrapogoda24.pl. Jak dodają: najnowsze mapy temperatury wskazują dokładnie, gdzie noce będą najzimniejsza z ryzykiem przymrozków.

Kierowca nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo

Gdzie wystąpią przymrozki?

Pierwsze przymrozki pojawiły się w tym tygodniu i będą występować jeszcze przez kilka najbliższych dni.

- Temperaturę -1/0 st. C. notowano w rejonie Piły i Łodzi. Najbliższe dwie noce, zwłaszcza nad ranem przyniosą przymrozki na większym obszarze kraju. W piątek 23.09 temperatura spadnie do około -4/0 st. C. szczególnie przy gruncie, od okolic Chojnic w woj. pomorskim i lokalnie na wschodzie i południowym wschodzie woj. zachodniopomorskiego przez miejscami lubuskie po dolnośląskie – informuje dobrapogoda24.pl.

Jak dalej czytamy największych przymrozków należy spodziewać się na południu Dolnego Śląska, zwłaszcza między rejonem Jeleniej Góry i Kotliny Kłodzkiej. Tam temperatura może spaść do około -4/-3 st. C.

Przymrozki w Polsce. Noc z piątku na sobotę

W nocy z piątku 23 września na sobotę 24 września przymrozki wystąpią na południowych wschodzie Polski.

- Miejscami, zwłaszcza między Małopolską, Podkarpaciem i Ziemią Świętokrzyską w rejonach rozpogodzeń, temperatura nad ranem w sobotę 24.09 spadnie do -3/0 st. C – czytamy.