Młodzi mężczyźni puszką piwa bili po głowie i zadawali ciosy w twarz. Napastnicy w rękach policji

2021-05-12 15:40
kajdanki
Autor: pixabay.com

Młodzi mężczyźni puszką piwa bili po głowie i zadawali ciosy w twarz 26-latkowi, który spędzał czas ze znajomymi na parkingu sklepu. Napastnikom grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności. Spowodowali u pokrzywdzonego złamanie nosa i liczne stłuczenia. Sprawcy to mieszkańcy gminy Grębów, w wieku 23 i 25 lat. Usłyszeli zarzuty, prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonego.

Policjanci o brutalnym pobiciu zostali poinformowani przez pokrzywdzonego pod koniec grudnia ubiegłego roku. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, został on zaatakowany przed godz. 22.00 na parkingu przed sklepem w Grębowie (powiat tarnobrzeski). 26-latek był tam w towarzystwie swoich znajomych. Napastnicy bijąc go po głowie puszką z piwem i zadając ciosy w twarz, spowodowali u niego obrażenia w postaci złamania nosa i stłuczeń. Mężczyzna trafił do szpitala.

CZYTAJ TAKŻE: Mężczyzna bez odblasków śmiertelnie potrącony przez samochód. Kierowca reanimował mężczyznę

Sprawcami młodzi mężczyźni

Policjanci wyjaśniali okoliczności i przebieg tego zdarzenia, zabezpieczyli monitoring i ustalili naocznych świadków pobicia. Dalsze czynności pozwoliły na wytypowanie sprawców przestępstwa i sformułowanie zarzutów. To mieszkańcy gminy Grębów, w wieku 23 i 25 lat.

Jeden z nich, 25-latek krótko po zdarzeniu usłyszał zarzuty. Dwaj pozostali, chcąc uniknąć odpowiedzialności nie stawiali się na wezwanie, a jeden z nich opuścił miejsce zamieszkania. Prokurator wydał postanowienia o ich zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu. 25-letni podejrzany został przesłuchany kilka tygodni temu, natomiast 23-latek wpadł w ręce policjantów w poniedziałek (10 maja). Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia.

Drogowskazy: o migrenie, czyli bólu uniemożliwiającym funkcjonowanie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Protest pielęgniarek w stolicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE