odblask, kamizelka odblaskowa

i

Autor: Jacek Litwin kamizelka odblaskowa

Mężczyzna bez odblasków śmiertelnie potrącony przez samochód. Kierowca reanimował mężczyznę

2021-05-12 15:26

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Hoczew. Zginął w nim 66-letni pieszy, potrącony przez samochód. Mężczyzna nie miał na sobie odblasków. Zaraz po wypadku kierowca próbował reanimować mężczyznę, aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Drogowskazy: o migrenie, czyli bólu uniemożliwiającym funkcjonowanie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ

Mężczyzna bez odblasków śmiertelnie potrącony przez samochód - do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21.00. Jadący z Baligrodu do Leska kierowca volkswagena passata potrącił pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło w miejscowości Hoczew na nieoświetlonym odcinku drogi, poza terenem zabudowanym. Kierowca passata potrącił idącego poboczem drogi pieszego, który był ubrany na czarno i nie miał elementów odblaskowych.

CZYTAJ TAKŻE: Każdego dnia podkarpaccy strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień

Kierowca passata próbował reanimować potrąconego mężczyznę

Tuż po wypadku kierowca passata próbował reanimować potrąconego mężczyznę, później reanimację przejęła załoga pogotowia ratunkowego. Niestety, mimo wysiłków ratowników, 66-letni mieszkaniec Średniej Wsi w wyniku doznanych obrażeń zmarł. 63-letni kierowca vw był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Odblaski muszą także nosić piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek. W ten sposób nie tylko unikniemy ewentualnego mandatu, ale przede wszystkim zapewnimy bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Ukradł 800 tysięcy, wpadł po 20 sekundach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE