Mielec: Zaglądamy na budowę hali sportowo-widowiskowej. Jak idą prace?

2022-01-14 15:13
Mielec: Zaglądamy na budowę  hali sportowo-widowiskowej. Jak idą prace?
Autor: UM Mielec

Mimo trudnych warunków pogodowych jakie panowały na przełomie grudnia i stycznia, cały czas trwają prace na budowie nowej hali sportowo-widowiskowej z pływalnią, powstającej przy ulicy Solskiego w Mielcu.

Niestety cały czas robotnicy maja problemy i budowa jest opóźniona. - Wykonawca niestety ciągle nie uporał się z opóźnieniami w dostawie szyb, które mają zamknąć przestrzeń pod kopułą dachu hali. Obecnie deklarowany termin montażu szyb, to luty bieżącego roku. Mimo tego kontynuowane są prace zarówno wewnątrz obiektu jak i w jego otoczeniu informują mieleccy urzędnicy.

Aktualnie trwa montaż między innymi opraw oświetleniowych w pomieszczeniach i instalacji dźwiękowych systemów ostrzegawczych i przeciwpożarowych oraz montaż głośników elektroakustyki.

- Cały czas trwa montaż instalacji grzewczej, wodno – kanalizacyjnej i instalacji wentylacji. W części basenowej wykonawca jest w trakcie instalowania niecek stalowych basenów ze stali nierdzewnej wraz z wannami do hydromasażu – tłumaczą urzędnicy z mieleckiego magistratu.

Co na zewnątrz budynku?

Na zewnątrz nowego obiektu w trakcie budowy są okładziny schodów od strony ulicy Solskiego, oraz montaż balustrad. Trwa również montaż płyt na elewacji i przeszklenia witryn elewacyjnych od strony ulicy Solskiego i Kusocińskiego. Sporo dzieje się także w otoczeniu hali, gdzie od strony ulicy Kusocińskiego stanęła znana wszystkim mieleckim kibicom sportowym rzeźba plenerowa zakopiańskiego twórcy Henryka Burzca – „Biegaczki”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE