Mężczyzna oszukany podczas zakupu ekogroszku. Stracił ponad 2 tysiące złotych

2022-09-12 15:43
Mężczyzna oszukany podczas zakupu ekogroszku. Stracił ponad 2 tys. zł
Autor: Pixabay

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego zamówił ekogroszek przez Internet. Wypełnił formularz na stronie internetowej i dokonał płatności. Ponieważ zamówiony towar nie przychodził, zaczął szukać informacji na temat sprzedawcy. W momencie kiedy zorientował się, że został oszukany, zgłosił sprawę na policję.

Niepewna sytuacja na rynku opałowym jest doskonałą okazją dla przestępców. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna w miniony piątek zgłosił się na komendę policji w Kolbuszowej, gdzie przekazał mundurowym, ze został oszukany przy zakupie ekogroszku przez Internet. 

- Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka dni wcześniej zamówił na stronie internetowej ekogroszek. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia, dokonał wymaganej płatności za towar - czytamy w komunikacie policji. Opał jednak nie przychodził, a sam mężczyzna nabierał podejrzeń.

"Ania" - zwiastun filmu o Annie Przybylskiej. Wzrusza do łez!

 Ekogroszek miał przyjść kurierem

Zamówiony opał miał przyjść kurierem. Po kilku dniach, kiedy mieszkaniec nie otrzymał ekogroszku, mężczyzna postanowił nawiązać kontakt ze sprzedawcą. To mu się nie udało, więc poszukał informacji na jego temat w Internecie. Jak się okazało, znalazł wiele komentarzy świadczących o tym, że ma do czynienia z oszustem.

- Mężczyzna stracił ponad 2 tys. złotych. Policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze postępowanie - informuje policja. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE