Mecz Ukraina-Szkocja w Rzeszowie. Dziś przy Hetmańskiej wielkie emocje!

2022-06-24 14:59
Na meczu Apklan Resovii z Wisłą Kraków nie było alkoholu. Kibice narzekali, a powód był ważny!
Autor: fot. Stal Rzeszów

Czas wielkich imprez w Rzeszowie. Dziś startuje Europejski Stadion Kultury ale to nie wszystko, bo czekają nas także wielkie sportowe emocje. To za sprawą żeńskiej narodowej reprezentacji Ukrainy w piłkę nożną, która rozpoczyna walkę o wyjazd na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Przeciwniczkami będzie reprezentacja Szkocji.

Rzeszów po raz kolejny będzie gospodarzem meczu na poziomie reprezentacyjnym. Tym razem na stadionie przy ul. Hetmańskiej o wyjazd na Mistrzostwa Świata powalczy narodowa kadra piłkarek Ukrainy, która – jako gospodarz – zagra mecze z reprezentacją Szkocji i Węgier. Mecz ze Szkocją Ukrainki zagrają dzisiaj o 20:15. 4 dni później zmierzą się z żeńską drużyną „Madziarów”.

- Jest to kolejne, bardzo ważne wydarzenie dla całej piłkarskiej społeczności Rzeszowa i Podkarpacia. Cieszymy się, że powierzono nam mecz rangi międzynarodowej i to u nas będą się ważyć losy pierwszych Reprezentacji Kobiet z krajów nam zaprzyjaźnionych. Wierzymy, że na trybunach zasiądą setki kibiców, zarówno z Polski, jak i Ukrainy. Pragniemy w ten dzień zjednoczyć się z naszymi wschodnimi przyjaciółmi. Tworząc żywiołowy doping, chcemy sprawić, by to fantastyczne widowisko pozostało w ich pamięci jako obraz wsparcia w tym ciężkim dla nich czasie wojny i niepewności jutra – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszowska Masa Krytyczna w czerwcu przejedzie przez miasto aż dwa razy!

Ukrainki mają szansę na awans

Ukrainki mają jeszcze szanse na awans i wyjazd na przyszłoroczne MŚ 2023 w Australii i Nowej Zelandii. Ukrainki w grupie B zajmują 4. miejsce. Na razie zgromadziły tylko 4 punkty, ale rozegrały o dwa mecze mniej od Hiszpanii, Szkocji i Węgier. Za nimi są tylko Wyspy Owcze. Jeśli więc wygrają dwa mecze ze Szkocją i Węgrami ich szanse znacznie wzrosną. Drugi mecz piłkarki Ukrainy rozegrają na stadionie w Rzeszowie 28 czerwca.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE