Rzeszów: Wyłudzali leasing na luksusowe auta. Straty wniosły 4 mln zł

2021-08-19 12:47

Wyłudzali leasing na luksusowe auta i sprzedawali je na Ukrainie, teraz odpowiedzią za przestępstwa przed sądem. Łącznie sześciu podejrzanych zostało zatrzymanych dzięki wspólnym działaniom Bieszczadzkiego Oddziału SG, CBŚP i policji ukraińskiej. Odzyskano też mienie warte ponad 2 mln zł. Straty polskich firm wyceniono na 4 miliony złotych!

Jak poinformował w czwartek PAP ppor. Piotr Zakielarz z referatu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, wśród zatrzymanych podejrzanych jest jeden obywatel Ukrainy i pięciu Polaków. Czterech z zatrzymanych jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

- Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej doprowadzali do niekorzystnego rozporządzenia mieniem polskich instytucji finansowych świadczących usługi w zakresie finansowania leasingu przy zakupie pojazdów. Za pomocą sfałszowanej dokumentacji pozyskiwano luksusowe samochody oraz quady, a następnie sprzedawano je na Ukrainie" – wyjawił ppor. Zakielarz.

Dodał, że działalność grupy doprowadziła osiem firm finansowo-leasingowych do strat w wysokości ponad 4 milionów złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Stalowa Wola: Kobieta podejrzana o zamordowanie konkubenta w rękach policji

Zatrzymano 6 samochodów wartych blisko 2 mln zł

Na trop gangu wpadli funkcjonariusze z Placówki w Medyce Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, policjanci z Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Służby odzyskały 6 samochodów osobowych wartych blisko 2 mln zł - Funkcjonariusze przejęli także różnego rodzaju sprzęt m.in. urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, projektory i inne. Łączna wartość odzyskanego mienia opiewa na kwotę ponad 2 milionów złotych - podkreśliła rzeczniczka CBŚP.

To już koniec. Tesco zamyka ostatni sklep w Szczecinie