KROSNO: Zaczipuj psa. Akcja znakowania czworonogów trwa do piątku

2021-12-06 14:58
KROSNO: Zaczipuj psa. Miejska akcja znakowania czworonogów trwa do najbliższego piątku
Autor: Unsplash.com/ Sandra Seitamaa

W Krośnie możesz za darmo zaczipować swojego psa i dzięki temu zadbać o jego bezpieczeństwo. Zorganizowana przez miasto akcja potrwać ma do najbliższego piątku, 10 grudnia lub do wyczerpania zapasu czipów. Psy oznakować można w lecznicy w Potoku oraz dwóch na terenie Krosna.

Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, to także żyjące stworzenie, o które trzeba zadbać. Nie tylko pod kątem karmienia, wyprowadzania czy szczepień, ale także jego bezpieczeństwa. To zapewnić może m.in. mikroczip, który pomoże, jeśli pies się zagubi.  By pomóc, także w tym roku, krośnieński magistrat prowadzi dla mieszkańców akcję darmowego znakowania psów.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: Dziś wieczorem i w nocy niebezpieczne warunki! IMGW ostrzega

Po co zaczipować swojego psa?

- Akcja ma na celu oznakowanie wszystkich psów żyjących na terenie miasta. Po oznakowaniu dane psa zostają wprowadzone do ogólnopolskiej bazy oraz umieszczane są w bazie europejskiej. Taki sposób znakowania umożliwia Straży Miejskiej, ośrodkom opieki nad zwierzętami lub lecznicy odszukanie psa w przypadku jego zaginięcia również poza granicami kraju. Wprowadzany system nie nakłada na właścicieli psów żadnych dodatkowych obowiązków, poza tymi które obowiązywały do tej pory - informują krośnieńscy urzędnicy.

By zaczipować psa wystarczy pójść z nim i jego książeczką zdrowia do jednej w wyznaczonych lecznic. W akcji udział bierze placówka z Potoka oraz dwie na terenie Krosna.

Chcą wesprzeć edukację dzieci w Ugandzie

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE