Konflikt Rosji z Ukrainą. Amerykańscy żołnierze wylądowali w Jasionce pod Rzeszowem

2022-02-04 11:41
Konflikt Rosji z Ukrainą. Amerykańscy żołnierze wylądowali w Jasionce pod Rzeszowem
Autor: Twitter/Mariusz Błaszczak

Amerykańscy żołnierze wylądowali wczoraj wieczorem na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem. To efekt środowej zapowiedzi Pentagonu, który poinformował o czasowym zwiększeniu liczby wojsk USA w Europie w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO. To ma związek z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy.

Wczoraj po godzinie 20.00 na lotnisku w Jasionce wylądowało kilka samolotów z amerykańskimi żołnierzami na pokładzie. Te informacje potwierdził minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na swoim Twitterze. - Trwa przygotowanie do przyjęcia sił głównych Brygadowej Grupy Bojowej z 82. Dywizji. Łącznie w ramach przerzutu przybędzie 1700 żołnierzy. To wyraźny sygnał sojuszniczej solidarności w odpowiedzi na sytuację na Ukrainie – napisał szef MON na Twitterze. Nieoficjalnie mówi się, że tymczasowym miejscem stacjonowania amerykańskich żołnierzy będzie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena.

Konflikt Rosji z Ukrainą. Amerykańscy żołnierze w Polsce

W środę Pentagon zapowiedział zwiększenie liczby wojsk USA w Europie w związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy. Stacjonujące w podrzeszowskiej Jasionce wojsko ma umocnić wschodnie granice NATO.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Sonda
Czy Twoim zdaniem Rosja zaatakuje Ukrainę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE