Kiedy wypadają ferie zimowe 2023 na Podkarpaciu?

i

Autor: pexels

Kiedy wypadają ferie zimowe 2023 na Podkarpaciu?

2022-12-06 10:13

Coraz bliżej… ferie! Nie da się ukryć, że uczniowie wypatrują ich już z utęsknieniem. Jak w 2023 roku wypada termin ferii zimowych na Podkarpaciu?

Ferie 2023 zbliżają się coraz większymi krokami. Razem z nadejściem końcówki roku uczniowie rozpoczynają odliczanie do zimowej, dwutygodniowej przerwy w nauce. W jakim terminie wypadną na Podkarpaciu ferie 2023 roku? Tym razem młodzież nie musi uzbrajać się w cierpliwość!

Jak co roku pierwsze tygodnie roku oznaczają dla uczniów przerwę międzysemestralna. Terminy ferii podzielone są ponownie na cztery tury, w zależność od województw. Początek pierwszej wypadnie w przyszłym roku już w drugiej połowie stycznia, a dokładnie w poniedziałek 16 stycznia.

Termin ferii 2023 na Podkarpaciu

Podkarpaccy uczniowie będą mogli cieszyć się feriami już w styczniu. W 2023 roku województwo podkarpackie znalazło się w pierwszej turze przerwy międzysemestralnej. Oznacza to, że młodzież będzie odpoczywać w terminie od 16 do 29 stycznia. Jeśli pogoda dopisze, będą mogli skorzystać z szerokiej oferty zimowych atrakcji z regionu. Razem z podkarpackimi uczniami, wolne będą miały także dzieci z województw lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego.

Terminy ferii 2023 w Polsce

A jak prezentują się terminy ferii 2023 w pozostałych rejonach Polski?

- Druga tura ferii zimowych - od 23 do 5 lutegoWojewództwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie

- Trzecia tura ferii zimowych – od 30 stycznia do 12 lutegoWojewództwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie

- Czwarta tura ferii zimowych - od 13 do 26 lutegoWojewództwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie 

Kreatywne ferie z Minecraftem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE