Burza

i

Autor: pixabay.com

Podtopienia na Podkarpaciu

Intensywne opady i grad. Na Podkarpaciu znowu zagrzmi - IMGW ostrzega!

2023-06-09 15:56

Długi weekend na Podkarpaciu mija pod znakiem ulewnych deszczy. W czwartek doprowadziły one do lokalnych podtopień. A to nie koniec opadów! IMGW ostrzega przed kolejną ich falą.

Spis treści

  1. Podtopienia po ulewach na Podkarpaciu

Niestety w długi weekend pogoda nie rozpieszcza mieszkańców Podkarpacia. Dla części rejony początek kilku dni wolnego rozpoczął się ulewami. Deszcze doprowadziły nawet do lokalnych podtopień! A to nie koniec ulew. IMGW wydało kolejne ostrzeżenia.

Nie mamy dobrych wieści dla osób, które liczyły choć na odrobinę ładnej pogody w najbliższych dniach i godzinach. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek 9 czerwca ostrzeżenia, które objęły całe województwo podkarpackie.

– Opady deszczu mogą pojawić się w całym kraju, z wyjątkiem strefy nadmorskiej. Przy czym największe prawdopodobieństwo opadów jest w południowej połowie kraju. W południowo-wschodniej części będą występowały burze – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

Jak przewiduje IMGW, podczas burz opady deszczu mogą sięgnąć do 35 mm, a towarzyszący im wiatr w porywach osiągać może nawet do 65 km/h. Niewykluczone, że miejscami pojawi się także drobny grad.

Podtopienia po ulewach na Podkarpaciu

Dodajmy, że w czwartek 8 czerwca w niektórych rejonach Podkarpacia doszło do niewielkich podtopień. Oberwanie chmury doprowadziło do zalania ulic w Głowience, w powiecie krośnieńskim, w gminie Miejsce Piastowe. Z pomocą strażaków z OSP Głowienka mieszkańcom udało się udrożnić zatkane studzienki i przepusty, które doprowadziły do zalania.

Burze w Bydgoszczy. Tak wyglądało Stare Miasto tuż przed ulewą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE