Humniska: Chciał podpalić dom, w którym były dwie osoby. 51-latek trafił w ręce policji

2021-08-18 11:12
Humniska: Chciał podpalić dom, w którym były dwie osoby. 51-latek trafił w ręce policji
Autor: KPP Brzozów

Najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu, ale może w nim zostać nawet do 10 lat. To kara jaka grozi 51-latkowi z Humnisk pod Brzozowem za usiłowanie podpalenia domu sąsiada z tej samej miejscowości. 51-latek wypełnił trzy butelki łatwopalną substancją i wrzucił na jedną z posesji. W domu w tym czasie przebywały dwie osoby. Mogło się to źle skończyć gdyby nie szybka reakcja domowników.

W poniedziałek, po godz. 5 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu podpalenia domu, do jakiego doszło w Humniskach. - Ze wstępnych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca na teren jednej z posesji, wrzucił trzy butelki wypełnione łatwopalną substancją. W tym czasie w domu przebywały dwie osoby - informują brzozowscy policjanci. Gdy jeden z domowników zauważył co się dzieje, wybiegł z domu, chwycił za palącą się butelkę i odrzucił ją od budynku. Później wezwał policję. Ale i tak jedna z podpalonych butelek zdążyła częściowo nadpalić elewację.

CZYTAJ TAKŻE: Ciągnik przygniótł traktorzystę. Śmigłowiec LPR w akcji!

Pijany 51-latek odpowie za próbę podpalenia

- W trakcie czynności ustalono, że związek z tym zdarzeniem może mieć 51-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - tłumaczą mundurowi.

Na wniosek policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.Za usiłowanie podpalenia, które zagrażało życiu i zdrowiu osób znajdujących się w domu, 51-latkowi grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE