Humniska: Chciał podpalić dom, w którym były dwie osoby. 51-latek trafił w ręce policji

i

Autor: KPP Brzozów

Humniska: Chciał podpalić dom, w którym były dwie osoby. 51-latek trafił w ręce policji

2021-08-18 11:12

Najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu, ale może w nim zostać nawet do 10 lat. To kara jaka grozi 51-latkowi z Humnisk pod Brzozowem za usiłowanie podpalenia domu sąsiada z tej samej miejscowości. 51-latek wypełnił trzy butelki łatwopalną substancją i wrzucił na jedną z posesji. W domu w tym czasie przebywały dwie osoby. Mogło się to źle skończyć gdyby nie szybka reakcja domowników.

W poniedziałek, po godz. 5 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu podpalenia domu, do jakiego doszło w Humniskach. - Ze wstępnych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca na teren jednej z posesji, wrzucił trzy butelki wypełnione łatwopalną substancją. W tym czasie w domu przebywały dwie osoby - informują brzozowscy policjanci. Gdy jeden z domowników zauważył co się dzieje, wybiegł z domu, chwycił za palącą się butelkę i odrzucił ją od budynku. Później wezwał policję. Ale i tak jedna z podpalonych butelek zdążyła częściowo nadpalić elewację.

CZYTAJ TAKŻE: Ciągnik przygniótł traktorzystę. Śmigłowiec LPR w akcji!

Pijany 51-latek odpowie za próbę podpalenia

- W trakcie czynności ustalono, że związek z tym zdarzeniem może mieć 51-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - tłumaczą mundurowi.

Na wniosek policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.Za usiłowanie podpalenia, które zagrażało życiu i zdrowiu osób znajdujących się w domu, 51-latkowi grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!