Grębowo: W kominiarkach włamali się do domu. Pobili 21-latka i jego matkę

i

Autor: KMP Tarnobrzeg

Grębowo: W kominiarkach włamali się do domu. Pobili 21-latka i jego matkę

2021-07-21 11:50

W Grębowie doszło do niecodziennego napadu. Pod osłoną nocy do jednego z domów włamali się zamaskowani mężczyźni, którzy pobili 21-latka i jego matkę. Teraz decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Sprawcy zabrali także 230 złotych. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

W niedzielę w nocy, tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mieszkańców Grębowa i kradzieży pieniędzy. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że dwaj zamaskowani mężczyźni, wykorzystując uchylone okno, weszli do domu jednorodzinnego i zaatakowali śpiącego w łóżku mężczyznę. Hałas i krzyki napadniętego 21-latka, usłyszała jego matka i próbowała pomóc synowi. Jeden z napastników odepchnął kobietę, a ta upadła na podłogę. Podczas szarpaniny, 56-latka i jej syn zerwali mężczyznom założone kominiarki. Zdemaskowani i zaskoczeni przestępcy, uciekli z domu zabierając pokrzywdzonym 230 złotych. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani policjanci i służby medyczne. Kobieta i jej syn trafili do szpitala.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek podczas koszenia trawy. 22-latek najechał na leżącego w trawie mężczyznę

Po dwóch godzinach sprawcy byli w rękach policji

Policjanci zabezpieczyli ślady, ustalili rysopisy napastników i rozpoczęli ich poszukiwania. Po dwóch godzinach sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy Grębowa w wieku 21 lat. Policjanci przesłuchali sprawców i przedstawili im zarzuty. Jeden z 21-latków był już w przeszłości notowany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kominiarki.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora, i zastosował wobec obu podejrzanych areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa
Sonda
Widziałeś kiedyś na żywo trąbę powietrzną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE