Tragiczny wypadek podczas koszenia trawy. 22-latek najechał na leżącego w trawie mężczyznę

Tragiczny wypadek podczas koszenia trawy. 22-latek najechał na leżącego w trawie mężczyznę
Autor: KMP Krosno

Do tragicznego wypadek podczas koszenia trawy doszło wczoraj w Moszczańcu w powiecie krośnieńskim. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, który uległ wypadkowi w czasie prac polowych. 25-latek został wciągnięty w mechanizm koszący zamontowany do ciągnika rolniczego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wczoraj przed godziną 19.00, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło podczas wykonywania prac polowych w miejscowości Moszczaniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący ciągnikiem rolniczym, najechał na leżącego w trawie mężczyznę.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Trudne warunki na szlakach. Po opadach deszczu jest ślisko

Mężczyzna zmarł na miejscu

Jak informuje krośnieńska policja - 25-letni mieszkaniec gminy Jaśliska został wciągnięty w elementy mechanizmu koszącego, doznając ciężkich obrażeń ciała, w wyniku czego zmarł. Decyzją prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. 22-letni operator ciągnika był trzeźwy. Policja przypomina, że każdego roku podczas prac polowych dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, których przyczyną jest brak rozwagi i nieostrożność.

- Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w czasie obsługi maszyn rolniczych oraz odpowiedzialnych zachowaniach w sytuacji, gdy znajdujemy się w bezpośrednim zasięgu działania tych maszyn – czytamy na stronie policji.

To WOJNA O WIEŚ! Tak protestowali rolnicy 20 lipca
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE