Tragiczny wypadek podczas koszenia trawy. 22-latek najechał na leżącego w trawie mężczyznę

i

Autor: KMP Krosno

Tragiczny wypadek podczas koszenia trawy. 22-latek najechał na leżącego w trawie mężczyznę

2021-07-20 13:13

Do tragicznego wypadek podczas koszenia trawy doszło wczoraj w Moszczańcu w powiecie krośnieńskim. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, który uległ wypadkowi w czasie prac polowych. 25-latek został wciągnięty w mechanizm koszący zamontowany do ciągnika rolniczego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wczoraj przed godziną 19.00, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło podczas wykonywania prac polowych w miejscowości Moszczaniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący ciągnikiem rolniczym, najechał na leżącego w trawie mężczyznę.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Trudne warunki na szlakach. Po opadach deszczu jest ślisko

Mężczyzna zmarł na miejscu

Jak informuje krośnieńska policja - 25-letni mieszkaniec gminy Jaśliska został wciągnięty w elementy mechanizmu koszącego, doznając ciężkich obrażeń ciała, w wyniku czego zmarł. Decyzją prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. 22-letni operator ciągnika był trzeźwy. Policja przypomina, że każdego roku podczas prac polowych dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, których przyczyną jest brak rozwagi i nieostrożność.

- Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w czasie obsługi maszyn rolniczych oraz odpowiedzialnych zachowaniach w sytuacji, gdy znajdujemy się w bezpośrednim zasięgu działania tych maszyn – czytamy na stronie policji.

To WOJNA O WIEŚ! Tak protestowali rolnicy 20 lipca
Sonda
Czy obawiasz się powodzi i innych gwałtownych zjawisk związanych z pogodą w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE