Gdzie na grzyby na Podkarpaciu? Zobacz mapę grzybów 2022

2022-09-30 12:37
Gdzie na grzyby?
Autor: pixabay.com Gdzie na grzyby?

Gdzie na grzyby na Podkarpaciu? Sezon na grzybobranie 2022 zdecydowanie jest już otwarty. Pogoda z dnia na dzień robi się coraz bardziej jesienna, a to wpływa na to, że w lasach jest coraz więcej grzybów. W jakie miejsce pojechać, by wrócić do domu z pełnymi koszykami? Gdzie można znaleźć najlepsze okazy? Zobaczcie mapę grzybów 2022.

Gdzie na grzyby?

Początek jesieni to znak dla grzybiarzy, że powoli zbliża się sezon. W lasach zaczyna robić się tłoczno od ludzi, którzy poszukują tego leśnego skarbu. Co prawda wielu doświadczonych grzybiarzy ma swoje ulubione miejsca, których lokalizację trzymają w tajemnicy. Inni każdego sezonu zadają sobie pytanie: "gdzie na grzyby?".

Jeśli Wy także poszukujecie najlepszego miejsca i zastanawiacie się, gdzie jechać na grzyby, tak aby nie natknąć się na tłumy i przez to nie wrócić do domu z pełnymi wiadrami, to mamy odpowiedź.

Mapa występowania grzybów Podkarpacie – październik 2022

Gdzie najlepiej szukać grzybów na Podkarpaciu? W tym może pomóc mapa, którą współtworzą grzybiarze z całej Polski. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, w której części naszego regionu aktualnie występują grzyby to kliknijcie »TUTAJ«.

Horror w Krakowie. Bandyci chcieli zabić 21-latka w bestialski sposób

Mapa występowania grzybów - Polska

Poniżej mapa grzybów miejsc, które uważane są za najlepsze lokalizacje w Polsce do zbierania grzybów. Jeżeli macie więc wolny weekend możecie wybrać się nieco dalej niż granice województwa Podkarpackiego. Zobaczcie mapę:

Grzyby 2022. Pamiętajcie o bezpieczeństwie: dekalog grzybiarzy

Jednak pamiętajcie! Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Jeśli macie problem z rozpoznaniem grzyba nie jedzcie go! W określeniu, czy jest on jadalny, czy nie możecie otrzymać pomoc. Gdzie jej szukać?

  • Grzyboznawcy
  • Klasyfikatorzy grzybów
  • Atlas grzybów
  • Aplikacje mobilne

Najważniejsze jednak, by zbierać grzyby, co do których mamy całkowitą pewność.

- Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj, przynieś grzyby do najbliższej siedziby stacji sanitarno-epidemiologicznej, w której dyżury pełnią grzyboznawcy lub klasyfikatorzy grzybów - apeluje Główny Inspektorat Sanitarny. Specjalista bezpłatnie oceni czy grzyby są jadalne, niejadalne czy też trujące.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE