Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem

2021-08-16 13:58
Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem
Autor: Pixaby Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i upałem dla woj. podkarpackiego wydał w niedzielę IMGW. Burzom według prognoz będą towarzyszyć opady deszczu oraz porywy wiatru wiejące lokalnie do 100 km na godz. Zaś temperatura w regionie w dzień może osiągnąć 30 st. C.

Jak wynika z ostrzeżenia biura prognoz IMGW w Krakowie, opublikowanego przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, w całym regionie w poniedziałek prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm, lokalnie do 40 mm, a także porywy wiatru wiejące do 80 km na godz., a lokalnie do 100 km na godz. IMGW wydało także alert przed upałem.

CZYTAJ TAKŻE: Jacek Jaworek widziany koło Sędziszowa Młp. Policja przeczesała las!

Podkarpackie: Ostrzeżenie II stopnia przed burzami i upałem 

Całe województwo podkarpackie zagrożone jest burzami, miejscami prognozowany jest także grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 75 proc. Alert obowiązuje od godzin południowych w poniedziałek do godziny 10 we wtorek i dotyczy wszystkich powiatów.

IMGW wydało także ostrzeżenie przed upałem, które także dotyczy wszystkich powiatów w woj. podkarpackim, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia oceniono na 80 proc. Z ostrzeżenia IMGW wynika, że temperatura maksymalna w regionie w dzień osiągnie od 27 do 30 stopni, zaś w nocy od 15 do 18 stopni Celsjusza. Alert dotyczący upału obowiązuje w poniedziałek od południa do godz. 18.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE