Fortuna 1 Liga: Maraton Apklan Resovii Rzeszów. Trzy mecze w sześć dni!

i

Autor: fot. Paweł Golonka/ Apklan Resovia Rzeszów

Fortuna 1 Liga: Maraton Apklan Resovii Rzeszów. Trzy mecze w sześć dni!

2021-11-19 14:42

Czeka ich prawdziwy maraton. Znamy już nowy termin meczu Apklan Resovii Rzeszów z GKS-em Katowice. Spotkanie z początku miało być rozegrane w tę sobotę, ale przez kolejne zachorowania koronawirusem w zespole z Rzeszowa, zostało ono przełożone. Teraz poznaliśmy nowy termin. Mecz z beniaminkiem z Katowic nasi zagrają 1 grudnia o 20.30. Zawodników Resovii czeka więc niezły maraton i to zaraz po wyjściu z kwarantanny.

Problemy pierwszoligowej Apklan Resovii Rzeszów zaczęły się piętrzyć jeszcze w tamtym tygodniu, kiedy to przed meczem z Odrą Opole klub poinformował o kilku przypadkach koronawirusa w zespole. Wtedy jeszcze dzięki szybkiej izolacji zarażonych zawodników mecz udało się rozegrać. Niedługo po meczu klub poinformował o kolejnych zarażeniach, ale niestety tym razem skala zachorowań była tak duża, że Dawid Kroczek nie był wstanie wystawić jedenastu zawodników na boisko.

Spotkanie z GKS-em należało nadrobić i dziś klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że zaległe spotkanie z beniaminkiem z Katowic zostanie rozegrane 1 grudnia o 20:30 na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Więc jeśli spojrzymy w ligowy terminarz, Resovię czeka naprawdę pracowity weekend i to zaraz po wyjściu z izolacji.

CZYTAJ TAKŻE: „Sadzimy Rzeszów” po raz drugi. Spacer z prezydentem już w najbliższą sobotę!

Tygodniowy maraton

Na dzisiaj, klub potwierdza, że zaplanowane na 28-ego listopada spotkanie z GKS-em Tychy odbędzie się bez przeszkód. Nasza drużyna to spotkanie zagra na wyjeździe. Trzy dni później zespół Dawida Kroczka zagra zaległe spotkanie beniaminkiem z Katowic, a na samym końcu tygodniowego maratonu zagra spotkanie z kolejnym beniaminkiem, tym razem z drużyną Skry Częstochowa.

Co prawda, to spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Rzeszowie, ale z technicznego punktu widzenia to drużyna z Częstochowy będzie gospodarzem tego spotkania. Wszystko przez problemy częstochowian z grą na swoim obiekcie. Zresztą nasi jeszcze nie tak dawno mieli identyczny problem. W poprzednim sezonie Resovia przez problemy ze stadionem na siedemnaście możliwych spotkań w rundzie jesiennej, aż czternaście zagrała na wyjeździe.

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych rzeszowian
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE