Fontanny w Mielcu już czynne. A co z rzeszowskimi i fontanną multimedialną?

2020-07-13 13:22

Gdzie najlepiej latem szukać ochłody w mieście? Oczywiście przy fontannach. Te, które znajdują się w Mielcu już działają. Woda w nich jest kontrolowana, filtrowana i dezynfekowana. Przez to jest bezpieczna dla mieszkańców. A jak sytuacja wygląda w Rzeszowie?

- Uruchomiliśmy fontanny znajdujące się w rzeszowskich skwerach i parkach. W dalszym ciągu pozostaje zamknięta fontanna multimedialna - informuje Agnieszka Siwak - Krzywonos z rzeszowskiego ratusza. Kiedy zostanie ona uruchomiona, tego jeszcze nie wiadomo. Nie wiemy także, czy w ogóle uda się ją uruchomić jeszcze w tym sezonie.

Fontanna multimedialna została otwarta w 2013 roku. Jest trzecią co, do wielkości budowlą tego typu w Polsce. Całość składa się z pięciu niewielkich fontann kwiatów, jednej fontanny mokrej w kształcie koła z wyciętą ćwiartką oraz najważniejszej, fontanny multimedialnej. Pokazy, które chętnie oglądane są przez mieszkańców Rzeszowa są połączeniem efektów wodnych, świetlnych, laserów, dymu oraz obrazów wyświetlanych na ekranie wodnym.

Jeśli chodzi o czynne fontanny w Mielcu i w Rzeszowie są one bezpieczne dla mieszkańców. Woda jest kontrolowana i filtrowana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE