Elivis Presley w swoim cadillacu otworzył Święto Paniagi w Rzeszowie. Wielki pochód w amerykańskim stylu!

2022-05-03 14:04

Ryk harleyów, zawodnicy futbolu amerykańskiego, kowboje i postacie z bajek. Tak właśnie wyglądało rzeszowskie Święto Paniagi. Obchody związane są z ulicą 3 Maja, czyli głównym deptakiem miasta - popularnie znanym jako Paniaga.W tym roku tematem przewodnim jest kultura amerykańska. Pochód otwierał prawdziwy król zza oceanu, czyli Elvis Presley!

Mocne amerykańskie akcenty pojawiły się już podczas uroczystej parady, która wystartowała w samo południe. Korowód z sobowtórami postaci z amerykańskiej popkultury, zawodnikami futbolu amerykańskiego z Rzeszów Rockets, motocyklami Harley Davidson, otworzył sam Elvis Presley w swoim perłowym cadillacu.

Ulica 3 Maja (dawna Paniaga) to najstarsza ulica w Rzeszowie. Od 2003 roku deptak obchodzi swoje święto, które zawsze przyciąga tłumy mieszkańców i przyjezdnych. Od jakiegoś czasu Święto Paniagi ma szczegółowy program i odbywa się pod znakiem kultury innych krajów. Tym razem to kultura amerykańska.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE