Co z budową żłobków na Drabiniance i Budziwoju? Miasto zabrało głos w sprawie

2022-10-18 15:34
Co z budową żłobków na Drabiniance i Budziwoju? Miasto zabrało głos w sprawie
Autor: Pixabay.com

Obiecywano dwa, a jak na razie nie powstał ani jeden. Mowa o żłobkach dla dzieci, które miały stanąć przy osiedlach Drabinianka i Budziwój. Temat budowy ucichł na wiele miesięcy. Do teraz, bo w sprawie zabrał głos rzeszowski ratusz.

Planowane i szumnie zapowiadane inwestycje nadal nie doczekały się realizacji. Mowa oczywiście o dwóch żłobkach, które miały powstać na terenie Rzeszowa. Chodzi o osiedla: Drabinianka i Budziwój. Te dwa miejsca wciąż prężnie się rozwijają pod kątem mieszkaniowym. Lokale cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród nabywców. W tym gronie bardzo duży odsetek stanowią rodziny z dziećmi. Stąd też zaniepokojenie mieszkańców w sprawie nowych żłobków, których jak nie było, tak nie ma. Teraz do całej sprawy włącza się rzeszowski ratusz.

Piotr Kupicha z zespołu Feel: Przeżyłem jeden rozwód i to wystarczy

Co z przedszkolami na Budziwoju i Drabiniance? 

Dokumentacja projektowa w przypadku nowej inwestycji na Drabiniance została już stworzona. Zakłada powstanie sześciu oddziałów, w których miejsce znajdzie aż 190 dzieci. Sam budynek będzie miał 1800 mkw. powierzchni. Żłobek ma powstać obok nowo otwartej szkoły - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Natomiast na osiedlu Budziwój ma powstać żłobek wraz z przedszkolem. Budynek na razie nie został zaprojektowany, jednak ze wstępnych informacji wynika, że ma pomieścić łącznie ponad 350 osób.

- Inna dokumentacja na zespół żłobkowo - przedszkolny jest przygotowywana dla osiedla Budziwój. W tej chwili dopiero projektujemy budynek żłobka, który docelowo ma pomieści 178 maluchów i 175 dzieci w wieku przedszkolnym. Pojawia się jednak pytanie kiedy będziemy realizować te przedsięwzięcia? Na chwilę obecną jesteśmy na etapie przygotowywania założeń do budżetu miasta na 2023 rok. Trzeba jednak pamiętać, że pieniędzy w budżecie jest coraz mniej, a jednocześnie toczą się też inne inwestycje edukacyjne, na które również musimy znaleźć pieniądze - dodaje Artur Gernand.

Projekt przyszłorocznego budżetu miasta ma być gotowy w połowie listopada. Potem radni zajmą się głosowaniem. Całość ma być gotowa na przełomie grudnia i stycznia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE