Ceny zniczy i chryzantem w Rzeszowie. Ile kosztowały tydzień temu, a ile teraz?

2022-10-27 16:10

Do Wszystkich Świętych zostało już kilka dni. Na targowiskach w Rzeszowie roi się od chryzantem i zniczy, które w tym roku są droższe niż w ubiegłych latach. Mimo to postanowiliśmy ponownie sprawdzić ceny i zobaczyć, czy na kilka dni przed świętem ceny wzrosły.

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy targowisko przy ul. Targowej w Rzeszowie. Wówczas ceny chryzantem wahały się od 10 do 35 zł. Jeżeli chodzi o znicze, to za te małe jednokolorowe musieliśmy zapłacić od 4 do 5 złotych. Nieco większe kosztowały już 6-10 złotych. Średniej wielkości znicz, ozdobiony dodatkowymi elementami trzeba było wydać od 12 złotych w górę. Za to te największe kosztowały ponad 35 złotych. Jak ceny prezentują się na kilka dni przed Dniem Wszystkich Świętych?

ZOBACZ TEŻ: Ceny zniczy i chryzantem na Wszystkich Świętych. Sprawdziliśmy, ile kosztują

Zamiast cudu jest grzyb? Rzecznik archidiecezji warszawskiej wyjaśnia tajemnicę cudu w Konstancinie-Jeziornie

Chryzantemy droższe, znicze w tej samej cenie 

Jak się okazało, przed weekendem ceny nieznacznie wzrosły. Obecnie za chryzantemy trzeba zapłacić już od 20 do 40 złotych. Oczywiście koszty uzależnione są od wielkości i ilości kwiatów.

Jeżeli chodzi o znicze, to większych podwyżek cen nie zauważyliśmy. Najmniejszy wkład kupimy już za 2,50 zł. Małe, jednokolorowe znicze nadal kupimy za 4 zł. Średniej wielkości świeczki to koszt od kilkunastu złotych w górę. Nieco droższe wydają się za to te największe i najbardziej zdobione. Ich ceny zaczynają się już od 35, a nawet 40 złotych.

Ceny zniczy elektrycznych

Wśród zniczy pojawiły się także elektryczne świeczki. Za najprostszy trzeba zapłacić około 20 złotych. Nieco tańsze, bo 13 zł kosztują elektryczne krzyże.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE