Były prezes Stali Mielec domaga się sporej premii za utrzymanie w lidze

2021-09-29 16:28
Mielec: Miasto w końcu odpowiedziało Stali. „ Jesteśmy zawiedzeni tą sytuacją”
Autor: Starostwo Iławskie

Bartłomiej Jaskot, były prezes Stali Mielec przysłał do klubu pismo, w którym domaga się premii w wysokości 40 tys. za utrzymanie klubu w PKO Ekstraklasie w poprzednim sezonie. Premia ma być wynagrodzeniem jego pracy, mimo że prezesem Stali przestał być w grudniu. Klub może być zmuszony do wypłaty premii swojemu byłemu prezesowi Bartłomiejowi Jaskotowi.

W poprzednim sezonie Stal Mielec do ostatniej kolejki biła się o utrzymanie w Ekstraklasie. Z walki wyszła zwycięsko, jednak okazuje się, że utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej to pyrrusowe zwycięstwo. W wyniku niedokładnie skonstruowanych kontraktów klub może być zmuszony do wypłaty premii swojemu byłemu prezesowi Bartłomiejowi Jaskotowi.

CZYTAJ TAKŻE: Dawid Kroczek nowym trenerem Resovii! To dotychczasowy asystent w sztabie szkoleniowym

Nie jest prezesem od grudnia

W grudniu 2020 roku Bartłomiej Jaskot przestał być prezesem mieleckiej Stali. W sezonie, w którym Stal awansowała do Ekstraklasy, jeszcze przed startem rozgrywek z funkcji trenera pierwszego zespołu zwolnił Dariusza Marca, zatrudnił Dariusza Skrzypczaka, z którym pożegnał się po niecałych 4 miesiącach, po czym na jego miejsce zatrudnił Leszka Ojrzyńskiego. Ten z kolei został zwolniony już przez następce Jaskota – prezesa Klimka, a Stal utrzymała się pod wodzą legendy klubu, Włodzimierza Gąsiora.

Jak potwierdził nam rzecznik klubu z ul. Solskiego, Jakub Zegarliński do władz Stali były prezes klubu przysłał pismo, w którym wzywa klub do wypłacenia mu premii za utrzymanie. W piśmie powołuje się na uchwałę rady nadzorczej, która została podjęta za czasów prezesury Jaskota.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE