Były prezes Stali Mielec domaga się sporej premii za utrzymanie w lidze

2021-09-29 16:28
Mielec: Miasto w końcu odpowiedziało Stali. „ Jesteśmy zawiedzeni tą sytuacją”
Autor: Starostwo Iławskie

Bartłomiej Jaskot, były prezes Stali Mielec przysłał do klubu pismo, w którym domaga się premii w wysokości 40 tys. za utrzymanie klubu w PKO Ekstraklasie w poprzednim sezonie. Premia ma być wynagrodzeniem jego pracy, mimo że prezesem Stali przestał być w grudniu. Klub może być zmuszony do wypłaty premii swojemu byłemu prezesowi Bartłomiejowi Jaskotowi.

W poprzednim sezonie Stal Mielec do ostatniej kolejki biła się o utrzymanie w Ekstraklasie. Z walki wyszła zwycięsko, jednak okazuje się, że utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej to pyrrusowe zwycięstwo. W wyniku niedokładnie skonstruowanych kontraktów klub może być zmuszony do wypłaty premii swojemu byłemu prezesowi Bartłomiejowi Jaskotowi.

CZYTAJ TAKŻE: Dawid Kroczek nowym trenerem Resovii! To dotychczasowy asystent w sztabie szkoleniowym

Nie jest prezesem od grudnia

W grudniu 2020 roku Bartłomiej Jaskot przestał być prezesem mieleckiej Stali. W sezonie, w którym Stal awansowała do Ekstraklasy, jeszcze przed startem rozgrywek z funkcji trenera pierwszego zespołu zwolnił Dariusza Marca, zatrudnił Dariusza Skrzypczaka, z którym pożegnał się po niecałych 4 miesiącach, po czym na jego miejsce zatrudnił Leszka Ojrzyńskiego. Ten z kolei został zwolniony już przez następce Jaskota – prezesa Klimka, a Stal utrzymała się pod wodzą legendy klubu, Włodzimierza Gąsiora.

Jak potwierdził nam rzecznik klubu z ul. Solskiego, Jakub Zegarliński do władz Stali były prezes klubu przysłał pismo, w którym wzywa klub do wypłacenia mu premii za utrzymanie. W piśmie powołuje się na uchwałę rady nadzorczej, która została podjęta za czasów prezesury Jaskota.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE