Boże Ciało w Rzeszowie. Kilka procesji w mieście! Bedą spore utrudnienia

2022-06-15 16:19
Boże Ciało w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu
Autor: KMP Rzeszów

Szykują się spore utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Jutro kierowcy ze stolicy województwa muszą liczyć się, że przejazd obok rzeszowskich kościołów może być sporym wyzwanie. Wszystko przez procesje, jakie przejdą ulicami miasta. Od 9 rano zamknięty będzie plac farny w centrum miasta. Podobne utrudnienia będą również innych częściach Rzeszowa.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie rozpoczną się jutro o godz. 9. Z tego powodu nie przejedziemy przez Placu Farny. Później spod kościoła wyruszy procesja, która przejdzie ulicami 3-go Maja, Zamkową, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Sokoła do Kościoła Ojców Bernardynów. Utrudnienia na tych ulicach mogą potrwać do godz. 12. Ulice 3-go Maja, Zamkowa i Lisa Kuli, będą w czasie przejścia procesji czasowo zamknięte dla innych uczestników ruchu.

Rzeszowska Masa Krytyczna w czerwcu przejedzie przez miasto aż dwa razy!

Boże Ciało w Rzeszowie. Utrudnienia w innych częściach miasta

W kościele na Zalesiu procesja rozpocznie się ok. 12.45 i przejdzie ul. Zelwerowicza, Wieniawskiego, Słonecznikowej, Irysowej, Kaczeńcowej, Sasanki, Łukasiewicza, Ćwiklińskiej.

Parafia Matki Bożej Śnieżnej, ul. Kazimierza Guzego 6 - procesja rozpocznie się ok. godz. 12.50. Przejdzie ulicą Budziwojską od nowego kościoła do Domu Kultury „Budziwój”, skąd wróci na plac kościelny i skończy się ok. godz. 14.30.

Parafia pw. Judy Tadeusza, ul. Wita Stwosza w Rzeszowie (Osiedle Kmity) w godzinach 13.30 - 15.00, procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Wyspiańskiego, Wita Stwosza do kościoła;

Parafia pw. Narodzenia NMP, ul. Staroniwska 78 w Rzeszowie, w godzinach od 12.30 do 13.45 procesja wyruszy z kościoła parafialnego ul. Staroniwską 78 i przejdzie do kościoła górnego przy ul. Staroniwskiej 174.

Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Pl. Św. Józefa - ok. godz. 12.20 procesja wyruszy spod kościoła przy Placu Św. Józefa i przejdzie ul. i Beskidzkiej, gdzie zakończy się przy posesji 21C ok. godz. 13.30;

Uroczystości Bożego Ciała organizowane przez Katedrę Rzeszowska rozpoczną się mszą św. o godz. 12. Tradycyjna procesja przejdzie ul. Podwieszce obok bloków 4-8, oraz ul. Biskupa Peczara w stronę bloku nr 5, gdzie nastąpi jej zakończenie.

Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Partyzantów 38 - procesja rozpocznie się ok. o godz. 13.30 i wyjściu spod kościoła przejdzie ulicami Partyzantów do Lubelskiej, na skrzyżowaniu skręci w ul. Staromiejską. Zakończy się przy kapliczce przy Szkole Podstawowej nr 13;

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Bursztynowa w Rzeszowie, o godz. 11 procesja wyjdzie z Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzeszowie - Załężu, przejdzie ul. Bursztynową, ul. Ks. Jana Stączka, ul. Św. Floriana następnie ponownie wejdzie w ul. Jana Stączka, przejdzie na ul. Jaspisową gdzie zakończy się około godz. 12.30.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE