Bieszczady: Prace remontowe na szlakach górskich. Gdzie utrudnienia?

i

Autor: Weronika Kasza Bieszczady: Prace remontowe na szlakach górskich. Gdzie utrudnienia?

Bieszczady: Prace remontowe na szlakach górskich. Gdzie utrudnienia?

2021-11-05 11:07

Turyści, którzy wybierają się w Bieszczady mogą natrafić na utrudnienia na szlakach. Na dwóch trasach turystycznych w Bieszczadach prowadzone są prace remontowe. - Prosimy o zachowanie ostrożności oraz poruszanie się szlakiem zgodnie z oznakowaniem – powiedział PAP zastępca dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego dr Przemysław Wasiak.

Osoby, które wybierają się w ten weekend w Bieszczady mogą natrafić na trudności na szlakach. Podczas tego weekendu na kilku z nich będą trwały prace remontowe. Na co uważać i gdzie będą wykonywane remonty? - Od piątku na odcinku szlaku czerwonego z Wołosatego na Rozsypaniec trwają prace remontowe. W związku z tym w miejscach, gdzie są one wykonywane wyznaczone zostały punktowe obejścia – mówił dr Wasiak.

Zamknięty jest także fragment ścieżki przyrodniczo-historycznej w dolinie górnego Sanu. Utrudnienia dotyczą tam odcinka prowadzącego z Bukowca do cmentarza w Beniowej. Jak zaznaczył zastępca dyrektora BdNP, - Dojście do Beniowej możliwe jest obejściem wyznaczonym po istniejącej trasie rowerowej. Prosimy zapoznać się z przebiegiem obejścia na mapach umieszczonych w terenie oraz w punkcie informacyjno-kasowym Bukowiec – dodał dr Wasiak.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Niepełnosprawni kierowcy zaparkują za darmo. Miasto wprowadza ulgi

Bieszczady: dobre warunki na szlakach

W piątek rano w bieszczadzkich dolinach termometry pokazywały 8-9 stopni Celsjusza. - Jest bezwietrznie, nie pada deszcz. Wszędzie panuje dobra widoczność – zauważył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Edwarda Sieczkowski.

- Sprzyjająca pogoda sprawia, że w górach, szczególnie w weekendy, jest spory ruch turystyczny – dodał ratownik

Miód - jakie są jego rodzaje? Właściwości miodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE