Będzie można diagnozować pacjentów już od pierwszych dni ich życia! Nowe USG dla KSW nr 2!

i

Autor: Materiały prasowe UMWP

Będzie można diagnozować pacjentów już od pierwszych dni ich życia! Nowe USG dla KSW nr 2!

2020-12-16 11:29

Takie możliwości Szpitalowi Wojewódzkiemu nr 2 w Rzeszowie da nowoczesny apart USG, przekazany wczoraj przez władze regionu oraz chorzowską Fundację Iskierka. Aparat bazujący na najnowszych technologiach trafi na oddział Onkohematologii Dziecięcej.

Rok temu już zainicjowaliśmy działania profilaktyczne, gdzie wraz z panią dr Iwoną Kucharską- Miąsik, przeprowadziliśmy badania USG wśród dzieci z Podkarpacia. Co było niesamowite to to, że nie odbywały się one w szpitalu, a na terenie przedszkola, czyli w warunkach bezpiecznych dla dzieci, a jednocześnie pokazaliśmy, jak ważna jest diagnostyka. Stąd pomysł, by doposażyć pracownię w wysokiej klasy sprzęt, w postaci aparatu USG- mówi prezes Iskierki, Jolanta Czernicka - Siwecka.

Nowoczesny sprzęt będzie umożliwiał m.in. ocenę sztywności tkanek oraz opcję wykrywania tzw. małych przepływów. Co więcej, wyposażony jest w pięć różnych głowic, pozwalających na badanie różnych części ciała.

Koszt zakupu sprzętu to 360 tysięcy złotych. Te udało się zebrać dzięki sponsorom, zbiórce zorganizowanej podczas IV Samorządowego Balu Charytatywnego, Fundacji Iskierka oraz pieniądzom z budżetu samorządu województwa.

Planowany na ten rok V Jubileuszowy Bal się nie odbędzie, nie oznacza to jednak, że akcja zostanie zawieszona, Przeciwnie- przeniesiona będzie do internetu. Pomóc będzie można na kilka sposobów-

dokonując wpłaty poprzez stronę Podkarpackiedzieciom.pl oraz obserwując media społecznościowe, lajkując i udostępniać posty. Dla firm oraz instytucji przygotowano ciekawe wyzwania.

Inauguracja nowego połączenia Rzeszów-Eindhoven
Posłuchaj, jak się przygotować do odwiedzin u noworodka i jego rodziców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE