Będą bony turystyczne 1000+ dla Polaków na etatach. Jak je otrzymamy? Gdzie ich użyjemy?

2020-05-15 8:56
Będą bony turystyczne 1000+ dla Polaków na etatach. Jak je otrzymamy? Gdzie ich użyjemy?
Autor: Pixabay

Wiele szczegółów nie jest jeszcze znanych, ale to już pewne, że rząd poważnie podchodzi do tematów bonów turystycznych. Jakie byłyby warunki jego otrzymania? Gdzie i kiedy moglibyśmy go wykorzystać? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Bony turystyczne 1000+: Dla kogo?

O tym, komu należałby się bon wakacyjny 1000+ poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Bony mogliby otrzymać wszyscy pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę, których dochody nie przekraczają średniej krajowej, czyli około 5200 złotych brutto.

Bon wakacyjny 1000+: Kto za to płaci?

Założenie przy bonach wakacyjnych byłoby takie, że państwo płaci 900 złotych, a pracodawca dopłaca 10 procent całej kwoty. Program w założeniu miałby być wieloletni - z czasem państwo dopłacałoby coraz mniejszą kwotę.

Bon na wakacje: Gdzie i kiedy będzie można wykorzystać?

Bony miałyby dwa lata ważności. Założenie byłoby takie, że można by go było wykorzystać tylko na wakacje w Polsce. Wszystko po to, by wesprzeć polską turystykę po kryzysie związanych z epidemią koronawirusa.

Bon 1000 plus: Jak byłby wypłacany?

Nie wiadomo jeszcze, skąd dokładnie miałyby pochodzić państwowe pieniądze na bony turystyczne, ani w jaki sposób byłyby wypłacane. Niewykluczone, że byłyby to przedpłacone karty, bo te są stosunkowo tanie w produkcji i niełatwo je podrobić.

Wakacje na Podkarpaciu: Jakie atrakcje?

Bony będzie można wykorzystywać także na wakacje na Podkarpaciu, a jest tu co zwiedzać. Podkarpacie to nie tylko piękne Bieszczady. W materiale wideo prezentujemy kilka miejsc, które warto zobaczyć:

Wirtualne podróżowanie: miejsca na Podkarpaciu warte odwiedzenia po pandemii
Posłuchaj na czym polega komunikacja werbalna. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE