Finalistka The Voice of Poland, Żaneta Chełminiak z singlem "Daj mi odejść"

2025-12-18 15:04

Żaneta Chełminiak ma za sobą niezwykle intensywny okres. Artystka dotarła do finału ostatniej edycji programu The Voice od Poland, a zwieńczeniem tej przygody jest jej najnowszy singiel - "Daj mi odejść".

"Czasem miłość to nie wszystko"

Utwór powstał we współpracy z grupą producencką Likers, tworzoną przez Karola Serka i Pawła Wawrzeńczyka oraz Wojciechem Łuszczykiewiczem, liderem zespołu Video. Artyści stworzyli utwór opowiadający historię dwojga ludzi na rozstaju wspólnej drogi.

Oboje, choć bardzo się kochają, to czują, że podczas tej wspólnej drogi coś zgubili, coś nie wyszło. Plany planami, a rzeczywistość zawsze weryfikuje każdą relację. Czasem miłość to nie wszystko, a tu nawet miłość nie wystarczyła, żeby wspólnie iść dalej. Mimo tego, że pozwalamy sobie na kolejne spotkania i próbujemy jeszcze raz, to jednak nie udaje nam się więcej

- komentuje Żaneta Chełminiak.

"Daj mi odejść" to — dosłownie i w przenośni — prośba o to, by każde mogło w końcu być lub spróbować stać się wolnym.

Żaneta Chełminiak - o artystce

Żaneta Chełminiak — finalistka najnowszej edycji programu The Voice of Poland z ramienia drużyny Ani Karwan. Artystka, która łączy w sobie talenty wokalistki, autorki tekstów, kompozytorki i... biotechnolożki! Do tej pory ukazała się jej EP-ka Szlus, stworzona z zespołem Damn Good Coffee, kilka singli solowych oraz debiutancki album Chłopaki płaczą. Jej twórczość balansuje pomiędzy popem, R’n’B i soulem i szybko zdobywa uznanie i znajduje swoje miejsce na najważniejszych playlistach muzycznych w Polsce, takich jak: Polskie Hity, GIRLSPOWER.PL, Fresh Finds, New Music Friday Polska, EQUAL POLAND na Spotify oraz Premiery czy Świeżaki w serwisie Tidal. Single Żanety trafiają również do wielu rozgłośni radiowych.

Żaneta Chełminiak, jako aktywna poszukiwaczka miłości, skupia się głównie na tematach związków i emocji. Inspiracją do jej tekstów są zarówno własne przeżycia, jak i historie bliskich jej osób. Często czerpie inspiracje z podcastu Joanny Okuniewskiej — Moje przyjaciółki idiotki. Jej teksty odzwierciedlają uniwersalne uczucia, które wszyscy znamy, takie jak oczekiwanie, "motyle" w brzuchu czy złamane serce.

Wokalistka jest członkinią Pawbeats Orchestra. Miała także przyjemność współpracować z uznanymi artystami i producentami, takimi jak: Krzysztof Zalewski, Sobel, Sarius, Paweł Domagała, Chivas, Daria MARX, SARSA, Ania Dąbrowska, Roksana Węgiel, Ania Szarmach, Goya, Michał Wasilewski (xxanaxx), WdoWa. Artystka jest laureatką wielu festiwali i konkursów wokalnych, w tym Nagrody Dyrektora Teatru Polskiego Radia, a jej talent sceniczny już zdążył zaistnieć na wielu festiwalowych scenach, takich jak: Męskie Granie 2022, Fryderyki, Scena Radia RMF FM, Earth Festiwal Polsat, OdNowa, Letnie Brzmienia, Mam Talent czy Hit Lata Kielce 2025. Artystka wzięła także udział w programie Szansa na sukces w odcinku z zespołem Pectus i Organkiem, gdzie zdobyła I wyróżnienie