Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Został niecały miesiąc na złożenie wniosku o 300+

2022-11-09 11:00

Rodzice którzy nie złożyli jeszcze wniosku na wyprawkę dla swojego dziecka mogą to zrobić jeszcze do końca listopada. Więcej o tym w artykule.

Jest jeszcze czas by ubiegać się o pomoc z programu "Dobry Start". Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina że termin składania wniosków o 300 plus mija 30 listopada. Ze świadczenia mogą skorzystać rodzice na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat lub do 24 w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze uzyskane z programu mają pozwolić rodzicom na zakup podręczników czy przyborów szkolnych. Jak mówi Wojciech Ściwiarski, rzecznik ZUS na Mazowsze, zakład wciąż czeka na rodziców:

Do tej pory na Mazowszu ZUS wypłacił ponad 674 tys. świadczeń na kwotę ponad 202 mln złotych. Z danych, które posiadamy znaczna część uprawnionych rodziców złożyła już wniosek, natomiast są też tacy, którzy zostawili to na „ostatnią chwilę”, ponieważ liczba złożonych wniosków cały czas rośnie.

Jak dodaje rzecznik ZUS, wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną:

Wnioski można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia. Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

Więcej informacji na temat programu "Dobry Start" znajdziecie na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE