Żołnierze testują nauczycieli

2021-01-12 15:16 Wojciech Wójcikowski
wymazy, kombinezon ochronny, wojsko
Autor: Wojciech Wójcikowski

W całej Polsce trwają przesiewowe testy dla nauczycieli. W Radomiu i regionie do testów zgłosiło się 2 tysiące osób. Do przyjęcia większej ilości chętnych przygotowani są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzący punkt drive-thru przy ul. Lubelskiej.

Z danych przekazanych przez radomski sanepid wynika, że przesiewowymi testami zainteresowanych jest w Radomiu i powiecie radomskim 2 tysiące pedagogów i pracowników szkół. Wymazy są pobierane w punktach przy ul. Prażmowskiego i Grzecznarowskiego, a także w punkcie drive thru prowadzonym przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze są przygotowani na pobranie większej ilości testów niż zwykle.Tylko wczoraj w mobilnym punkcie drive-thru w Radomiu pobrano wymazy od ponad 260 nauczycieli i pracowników oświatowych.

- Radomscy terytorialsi pobierają wymazy od nauczycieli z klas 1-3 i pracowników szkół. Chcemy w ten sposób pomóc w zapewnieniu większego bezpieczeństwa dla nauczycieli i dzieci, które po feriach wrócą do szkolnych ławek. Tym samym wspieramy swoją misję wspierania lokalnej społeczności. Żołnierze są dobrze przygotowani do realizacji tych działań. Są odpowiednio Przypomnę, że nasz punkt działa od października. Nauczyciele przyjeżdżając do naszego punktu nie muszą wysiadać z samochodu, co zwiększa komfort osoby od której pobieramy wymaz- mówi ppłk. Łukasz Baranowski zastępca 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Punkt dirve thru przy ul. Lubelskiej czynny jest od godziny 8 do 22.