Znamy wyniki naboru do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza! Ile wniosków wpłynęło?

2021-05-11 13:28
Na zdjęciu od lewej: Sara Michalska, marszałek Adam Struzik i Marta Milewska z Biura Prasowego UMWM
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Na zdjęciu od lewej: Sara Michalska, marszałek Adam Struzik i Marta Milewska z Biura Prasowego UMWM

Mieszkańcy Mazowsza zgłaszać swoje pomysły w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogli do 30 kwietnia. W sumie zgłoszono 252 projekty, z czego mieszkańcy regionu radomskiego złożyli 30 wniosków.

252 projekty zgłosili mieszkańcy województwa do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku, podobnie jak w poprzednim przeznaczono 25 milionów złotych na realizację pomysłów.

Mazowszanie zgłosili w sumie ponad 250 pomysłów, z czego 182 projekty w puli ponadregionalnej, z kolei 70 w ogólnowojewódzkiej. Na podium - z największą liczbą zgłoszonych projektów znalazł się podregion warszawski zachodni z wynikiem 35 wniosków.

Na drugim miejscu jest region radomski - tutaj mieszkańcy zgłosili 30 projektów. Podium zamykają regiony ciechanowski oraz płocki, które zgłosiły po 17 pomysłów.

Cieszy nas fakt, że mieszkańcy na bieżąco reagują na trudne sytuacje w swoim otoczeniu i właśnie w BOM dostrzegają sposób na ich poprawę. Przykładami mogą tu być projekty, których celem jest swego rodzaju rehabilitacja po okresie przymusowej izolacji spowodowanej pandemią. W tej edycji zachęcaliśmy także do składania projektów adresowanych do osób z niepełnosprawnościami i nasza prośba spotkała się z odzewem. Wspomnę tu choćby o ciekawym projekcie tyflografik obrazów w jednym z muzeów, tworzonych z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku - powiedziała Sara Michalska z Urzędu Marszałkowskiego.

W tym roku najpopularniejsze wnioski dotyczyły obszaru "transport zbiorowy i drogi publiczne". Na drugim miejscu mieszkańcy Mazowsza zgłaszali pomysły w obszarze edukacji publicznej.

Ostateczna lista projektów, które pojawią się na karcie do głosowania zostanie ogłoszona do 4 sierpnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE