Wkrótce ruszą pracę wokół pomnika Pamięci Ofiar Radomskiego Getta

2022-05-27 13:07
Pomnik Pamięci Ofiar Radomskiego Getta
Autor: Karol Pakosz

Prace planowo mają ruszyć na początku czerwca i obejmą m.in. odnowienie płotu wokół monumentu. Więcej o tym w artykule.

Prace wokół pomnika Pamięci Ofiar Radomskiego Getta ruszą na początku czerwca. Zakład Usług Komunalnych jest już po konsultacjach z konserwatorem zabytków. Przypomnijmy, zarówno monument jak i okolica są w fatalnym stanie. Z pracami trzeba było jednak poczekać na wytyczne, ponieważ okolica znajduje się w strefie konserwatorskiej. Prace nie obejmują samego pomnika. Jest on własnością prywatną i nie wiadomo do kogo należy.

Będziemy odnawiać płotek który znajduje się wokół pomnika. Zajmiemy się również wystającymi płytami chodnikowymi i ławkami które odnowimy. Dodatkowo czekają nas drobne prace remontowe wokół płotu i trotuaru na placu. - Powiedział nam Marcin Gutkowski z Zakładu Usług Komunalnych.

ZUK chce zdążyć z pracami przed przed obchodami 80 rocznicy likwidacji radomskiego getta:

Zaczynamy już w czerwcu, tak by mieć bufor czasowy na wypadek gdyby zaskoczyła nas jakaś sytuacja np. dodatkowe prace, który trzeba będzie natychmiast wykonać. Pogoda również bywa niestety kapryśna, więc musimy brać te wszystkie zmienne pod uwagę. - Dodaje Marcin Gutkowski.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE