Radomskie biura podrózy liczą straty w związku z epidemią koronawirusa

2020-03-05 11:11
Radomskie biura podrózy liczą straty w związku z epidemią koronawirusa
Autor: Pixabay.com

Odwołane loty lub przekładane terminy wycieczek zagranicznych w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem powodują straty w branży podróżniczej. Liczba turystów zainteresowanych wyjazdami zagranicznymi spadła o połowę w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Radomianie również rezygnują z zagranicznych wycieczek.

Koronawirus zagroził branży turystycznej i globalnie, i na rynku lokalnym. Właściciele radomskich biur podróży codziennie otrzymują rezygnacje planowanych wyjazdów.

Epidemia przyniesie duże straty turystyce. Linie odwołują loty, zostają anulowanie niektóre trasy zupełnie. Przeloty do Włoch czy do Chin mamy, na ten moment, odwołane. W ostatnim czasie zostały też odwołane u mnie imprezy z racji koronawirusa. Jest to impreza autokarowa, dosyć duża grupa złożyła rezygnację z tej imprezy i została odwołana majowa i czerwcowa grupa lotnicza do Włoch-  tam, gdzie jest dosyć dużo przypadków zachorowań. Na ten moment zapytań odnośnie organizowania wyjazdu jest naprawdę niewiele. Pierwsze wyjazdy autokarowe bądź lotnicze do Włoch i do Chin był to przewidywany maj i czerwiec- początek. Te grupy zostały odwołane. Nie wiem, jak będzie w przyszłości ponieważ tak naprawdę wyjazdy stoją pod znakiem zapytania. Planujemy wyjazdy, ale na pewno nie są to te obszary i destynacje gdzie panuje koronawirus.

Mówi touroperator wycieczek zagranicznych Irmina Podlewska.

Główny Inspektorat Sanitarny odradza podróże do 9 krajów: Chin, Korei Południowej, Włoch - w szczególności Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu i Lacjum - Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE