Ponad 20 tysięcy chętnych na mniejszy ZUS po zmianach

2020-03-05 10:04
ZUS
Autor: pixabay

To dane z mazowieckiego. Od lutego w całym kraju z ulgi na składki ubezpieczeniowe korzysta ponad 120 tysięcy osób więcej. Wtedy zmieniły się przepisy.

W lutym zwiększyła się kwota uprawniająca do skorzystania z ulgi. Z ponad 67 wzrosła do 120 tysięcy złotych. Chętni na skorzystanie z ulgi mieli czas na załatwienie formalności do 2 marca, jednak są wyjątki.

Do ulgi można zgłosić się w terminie 7 dni od pierwszego dnia rozpoczęcia lub wznowienia działalności w danym roku kalendarzowym lub pierwszego dnia spełniania warunków do ustalania podstawy wymiaru składek zgodnie z art. 18c ust. 1-3 ustawy o sus (np. pierwszy dzień zaprzestania wykonywania działalności na rzecz byłego pracodawcy, czy też pierwszy dzień zaprzestania korzystania z „preferencyjnych składek”) - wyjaśnia Piotr Olewiński,Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

„Mały ZUS” to ulga w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne dla małych przedsiębiorców. Skorzystanie z niej wpływa na wysokość przyszłych świadczeń i dotyczy tylko składek na ubezpieczenia społeczne. Składkę zdrowotną trzeba opłacać w pełnej wysokości.

W Radomiu chęć płacenia mniejszych składek zadeklarowało 1700 przedsiębiorców.

Ćwiczenia w szpitalu w Radomiu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE