Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Na Mazowszu ZUS wypłacił już ponad 54 mln złotych na wyprawki szkolne

2022-08-01 11:29

Wnioski o 300+ w ramach programu "Dobry start" ruszyły 1 lipca. ZUS przypomina że cały czas można ubiegać się o wsparcie na wyprawkę, jednak dobrze jest złożyć wniosek przed końcem wakacji. Więcej o tym w artykule.

Na Mazowszu wpłynęło już ponad 261 tys. wniosków na wyprawkę szkolną z programu "Dobry Start". Łącznie Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już 181 tys. świadczeń na ponad 54 mln złotych. Jednocześnie zakład przypomina że dalej można składać wnioski o 300+. Chociaż mamy na to czas do 30 listopada to lepiej zrobić to wcześniej:

Warto pospieszyć się ze złożeniem dokumentów jeszcze przed końcem wakacji, czyli do 31 sierpnia. Wtedy wyprawka zostanie wypłacona najpóźniej do 30 września. W sam raz, by zrobić czy też uzupełnić szkolne zakupy dla ucznia, na czas pierwszego miesiąca nauki w roku szkolnym. - Powiedział Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.

Przypomnijmy, wnioski o 300+ można składać wyłącznie elektronicznie, w tym między innymi przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.​ Łącznie z wyprawki szkolnej w ramach programu "dobry start" skorzysta w Polsce ponad 4,4 mln dzieci.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE