parking radom

i

Autor: Jakub Białczak

MZDiK: Radomianie wrzucili w tym roku zdecydowanie mniej do parkomatów.

2020-12-18 18:00

Przychody Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego mocno w dół. Radomianie wrzucili do parkometrów o 1/3 mniej niż przed rokiem. Winna między innymi pandemia.

Od marca do czerwca tego roku radomianie wrzucili do parkometrów ponad 840 tysięcy złotych. Z wyliczeń Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji wynika, że w analogicznym okresie ubiegłego roku było to o ponad 636 tysięcy złotych więcej. Podobne wyliczenia wykonano również dla reszty miesięcy w 2020. Strefa po pandemicznej przerwie została ponownie uruchomiona na początku lipca, jednak zyski były mniejsze niż spodziewane – 316 tysięcy złotych mniej niż w 2019 roku. Łącznie wynik gorszy o ponad 920 tysięcy złotych.

- Rokrocznie było to około 3 milionów, więc pieniądze niemałe. Za nie można byłoby wyremontować kilka ulic w mieście, albo kupić kilka autobusów, a na pewno jeden porządny autobus elektryczny, w pełni wyposażony – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, Dawid Puton.

Przypomnijmy, od nowego roku strefa płatnego parkowania w Radomiu ma się powiększyć. Same opłaty mają pozostać na tym samym poziomie.

Nie mogą organizować turniejów, bo nie mają sprzętu. Apel radomskich szachistów

Wigilia 2020 coraz bliżej! Sprawdź, co zaskoczy Cię w te święta [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Która okazja do świętowania jest najlepsza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE