SPP: Hydrotruck - Legia

Autor: Andrzej Romański/EBL SPP: Hydrotruck - Legia

Mamy TO! Hydrotruck w półfinale Suzuki Pucharu Polski

2020-02-14 10:01

Radomianie na inaugurację rozgrywek zdeklasowali gospodarza – Legię Warszawa 85:58 (48:28 ). Stołeczna drużyna nawet przez moment nie zagroziła Hydrotruckowi.

Smoki zaczęły od prowadzenia 9:0, by zakończyć pierwsza kwartę wynikiem 20:9. Druga kwarta to najlepszy okres gry Legii, kiedy zbliżyli się do wyniku gości. Jednak celne trójki Lindboma i Piechowicza sprawiły, że radomianie znów odskoczyli. W trzeciej i czwartek kwarcie obraz gry niewiele się zmienił. Z dobrej strony zaprezentowali się zmiennicy w ekipie smoków.

Najlepszym strzelcem radomian był Rod Camphor. Zdobył 18 punktów i 7 asyst. Wśród gospodarzy wyróżnił się Jakub Nizioł, który zanotował 14 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

W sobotę podopieczni Roberta Witki zagrają w półfinale z Anwilem Włocławek. Mistrzowie Polski pokonali w ćwierćfinale Start Lublin 87:81. Początek spotkania w Arenie Ursynów o 15.