Drogowcy biorą się za al. Wojska Polskiego. Będą utrudnienia

2021-06-09 9:18 Kinga Tomaszewska
aleja wojska polskiego radom
Autor: Łukasz Wójcik/UM Radom

Firma, która wybudowała aleję Wojska Polskiego bierze się do pracy. Będą oni układać nowy asfalt w miejscach, gdzie prawie pół roku temu pojawiły się dziury. Na pierwszy ogień - zjazdy wzdłuż jezdni zachodniej alei Wojska Polskiego.

Po ​miesiącu wykruszył się asfalt - po prawie pół roku łatają dziury. Firma budująca aleję Wojska Polskiego rozpoczęła prace przy naprawianiu nawierzchni drogi.

Roboty na al. Wojska Polskiego potrwają przez trzy dni - od środy, 9 czerwca do piątku, 11 czerwca.

Na zjazdach wzdłuż jezdni zachodniej alei Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Odrodzenia do łącznicy ulicy Lubelskiej. W miejscu prowadzenia prac będzie wprowadzone lokalne zwężenie jezdni z dwóch pasów do jednego, wraz z ustanowieniem ograniczenia prędkości do 30 km/h - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Rondo ks. Jerzego Popiełuszki także doczeka się nowej nawierzchni.

Do wymiany nawierzchni na rondzie czy też na obydwu pasach alei Wojska Polskiego, tam gdzie oczywiście będzie to koniecznie, dojdzie w terminie późniejszym - dodaje Dawid Puton. - Dlaczego teraz? Dlatego, że zadecydowała pogoda. Wreszcie warunki są takie, które na pewno nie będą przeszkadzały temu, aby sprawnie i szybko rozłożyć asfalt.

Przypomnijmy - aleja Wojska Polskiego została otwarta dla kierowców w połowie grudnia ubiegłego roku, o czym pisaliśmy tutaj. Po niespełna miesiącu doszło tam do wykruszenia się asfaltu, o czym możecie przeczytać tu.