Dodatkowe zajęcia z informatyki w Zespole Szkół Technicznych. Zapisy już ruszyły

2020-02-04 15:42
computer
Autor: pixabay keyboard

Roboty, programowanie czy filmowe efekty specjalne. Między innymi z takimi zagadnieniami zetkną się uczestnicy dodatkowych zajęć z informatyki w Zespole Szkół Technicznych.

Lekcje są adresowane do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, aby wziąć w nich udział należy się zarejestrować na stronie ZST. Ilość miejsc ograniczona. Cykl startuje 29 lutego. Poniżej program zajęć na najbliższe miesiące.

29 luty2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Cyfrowa ciemnia fotograficzna.

Jak ze starego zdjęcia wydobyć piękno, a może da się naprawić uszkodzone pamiątkowe fotografie? Może nadać im blask czy kolor - można by tak marzyć i marzyć. Wszystko da się naprawić wykorzystując tablet graficzny, Internet i odpowiednie oprogramowanie.

7 marca2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Sieć komputerowa nie taka straszna.

Zbuduj własną sieć komputerową od podstaw używając narzędzi jakie na co dzień używają informatycy. Poznaj tajniki sieci, trendy, sprzęt sieciowy i wykorzystaj jego możliwości. Zabezpiecz sieć aby móc w niej pracować i bawić się bezpiecznie.

14 marca2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Wkrętak, śrubka, młotek, RAM – napraw kompa sam.

Dlaczego nasz komputer przestał działać? Dlaczego pracuje tak głośno? Co zrobić żeby działał szybciej? Czym naprawiać i jak sprawdzić elementy komputera – dowiesz się uczestnicząc w tych zajęciach.

21 marca2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Programowanie urządzeń -Microbit.

Jak oprogramować urządzenie mobilne, żeby mogło sterować innymi urządzeniami? Czy można napisać program na własnego pilota? Jak zbudować własne urządzenie pomiarowe?

•Sterowanie wyświetlaniem diod na wyświetlaczu (obsługa przycisków)

•Losowe zapalanie diod na wyświetlaczu po potrząśnięciu urządzeniem

•Sterowanie światłami na przejściu (sterowanie urządzeniem zewnętrznym)

•Pomiar temperatury

28 marca2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Efekty specjalne w filmach.

Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych w filmach. Chcesz znaleźć się w Los Angeles, być supermanem - latać w powietrzu lub zwiedzić morskie głębiny a wszystko to bez wychodzenia z domu? Krótki przewodnik po filmowym fotomontażu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE