Białobrzeskie Mosty wręczone

i

Autor: AD

Białobrzeskie Mosty wręczone. Tym razem nagrodzono 20 jubilatów

2023-01-23 16:49

Od sklepów z żywnością i napojami, przez branżę usługową po ... kopalnie piasku. Kolejnych 20 przedsiębiorców otrzymało Białobrzeskie Mosty - statuetki przyznawane lokalnym firmom - jubilatom. Otrzymują je przedsiębiorcy, którzy od ponad 20 lat działają na terenie miasta i gminy Białobrzegi.

Tu liczą się nie tyle wyniki finansowe, co determinacja i pasja. Białobrzeskie Mosty to nagrody przyznawane osobom, które przynajmniej od 20 lat prowadzą własną działalność gospodarczą na terenie tego miasta i gminy. Otrzymują ją także instytucje, obchodzące jubileusz istnienia. Tegoroczna gala odbyła się weekend w Białobrzegach. Statuetki przedstawiające most na Pilicy - od wielu dekad znak rozpoznawczy miasta - otrzymało 20 przedsiębiorców, z 30. 25., czy 20 letnim stażem w prowadzeniu działalności. W poprzednich latach nagród było więcej a nagrodzeni cieszyli się złotymi jubileuszami lub jeszcze dłuższym okresem prowadzenia rodzinnych firm. Czy pandemia i kryzys zmusiły przedsiębiorców do rezygnacji z prowadzenia biznesu.

- Nie. Przed plebiscytem zrobiliśmy zestawienie i okazało się, że nie było lawiny wyrejestrowań. Przybyło tez nieco firm, ale by otrzymać statuetkę trzeba działać minimum 20 lat - wyjaśnia Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów. Jak dodaje, są plany by w przyszłości przyznawać srebrne i złote Białobrzeskie Mosty, dla tych którzy ponownie osiągną okrągłą rocznicę założenia firmy. 

Paweł Śliż od 30 lat działa w branży samochodowej. Jaki jest jego przepis na sukces?

- Ogromnie cieszę się z tego wyróżnienia i nie spodziewałem się, że zostanę zauważony. Dla mnie największym sukcesem jest fakt, że tak długo udaje mi się działać w branży i robić to co przynosi mi satysfakcję - przyznał. 

Według Anety Zgieb, od 20 lat działającej w branży handlowej, w małym biznesie liczy się rodzinna tradycja i odwaga:

- Sklep najpierw prowadzili rodzice, od dzieciństwa im pomagałam. Potem przekazali mnie rodzinny biznes. Integracja z Unią Europejską przyniosła nowe wyzwania. Musieliśmy kupić zupełnie nowe lady chłodnicze i wiele zmienić. Zawsze jednak mogliśmy liczyć na wsparcie samorządu i innych instytucji - powiedziała.